Novak Djoković – światełko w tunelu

0
Novak Djoković deportowany z Australii za to, że nie przyjął preparatu naprzeciwko covid-19
Novak Djoković (foto. facebook.com/djokovicofficial)

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nowe zasady, według których będą przyznawane Oscary w kategorii najlepszy film roku. Nie widzę w tym nic niewłaściwego. Jeżeli warunki zmienionego konkursu komuś się nie podobają, to nie bierze w tym udziału i organizuje inny konkurs na swoich zasadach. Tak człowiek zachowałby się w normalnym świecie.

Większość z nas jednak tak nie myśli. Brak wolnego rynku, na którym moglibyśmy się tego nauczyć, paraliżuje i nie pozwala na szukanie alternatywnych rozwiązań. Wszystko zaczyna się od szkoły, która tego nie uczy, ponieważ państwo posiada monopol na szkoły. Ostrzegał nas przed tym kard. Józef Ratzinger, jeszcze przed wyborem na papieża, który w „Instrukcji o chrześcijańskiej wolności i wyzwoleniu” pisał: „Kiedy państwo rezerwuje sobie monopol na prowadzenie szkół, przekracza ono swoje uprawnienia i narusza sprawiedliwość. Rodzice mają prawo wyboru szkoły, do której będą posyłać swoje dzieci i prawo do tworzenia oraz wspierania ośrodków wychowawczych zgodnie ze swoimi własnymi przekonaniami”.

Ale jest światełko w tunelu. Novak Djoković opuścił ATP i założył ze znajomymi nowe stowarzyszenie zawodowych tenisistów.

O. Jacek Gniadek

Źródło: Facebook Autora