Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność i Praworządność zamierza wystartować w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy.
O swojej decyzji Korwin-Mikke chce powiadomić oficjalnie podczas konferencji prasowej, która odbyć się ma w środę, 25 sierpnia 2010 roku o godzinie 13.00 na Placu Bankowym pod bramą.


Wcześniej, bo kilka dni temu, Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że chciałby stanąć na czele prawicowego ruchu. Ruch taki – zdaniem JKM – już się tworzy, a sprzyja temu fakt, że to on zdobył, spośród kandydatów prawicy, najwięcej głosów w wyborach na prezydenta III RP. „Na razie mamy wybory samorządowe – i nasi sympatycy mają tu dwa cele: jedni chcą dostać się do władz lokalnych, inni myślą o wyborach parlamentarnych.Te cele można, oczywiście, łatwo pogodzić – i to zrobimy. (…) Listy są otwarte. UPR startowała z list PO i potem LPR – to teraz inni mogą wystartować z list – Platformy JKM – UPR – WiP – jeszcze nawet nie wiem, jaką nazwę przyjąć.  Startujemy do województw. Startujemy do powiatów – chyba, że w danym powiecie czy mieście nasi ludzie chcą iść w jakiejś koalicji; wtedy ją, oczywiście, po prostu popieramy. Jeśli będą chętni: możemy poprzeć naszych ludzi w gminach – lub użyczyć tej nazwy naszym sympatykom.” – twierdzi Janusz Korwin-Mikke
S

8 KOMENTARZE

 1. W Gdańsku i Krakowie miałby o wiele wyższe szanse. Nawet nie na wybór, a po prostu na dobry wynik. Zwłaszcza, że w Gdańsku nie ma poważnego konkurenta dla pana A., a w Krakowie ludzie mają po dziurki w nosie Majchrowskiego.

 2. z kolei ja słyszałem, że Majchrowski ma duże szanse na kolejną kadencję.
  Na blogu Mikkego pojawiły się już „wstępne postulaty”. Niektóre nieco egzotyczne – ze względu na czasy w jakich stolyca się znajduje (nieuchronna porażka i kompromitacja organizacyjna EURO 2012).
  ale za urzędasów jak najbardziej powinien się wziąć: znacząco poobcinać etaty, premie itp. Kiedyś Waltzówna obiecywała darmowy internet warszawiakom, a figę. 20 mln PLN poszło na premie do Ratusza:D
  no i pomysł prywatyzacji na drodze licytacji jak najbardziej wskazany

 3. Jeśli ktos może, niech wybije JKM-owi postulat likwidacji tramwajów w Wa-wie. Do tych pojazdów ludzie często podchodzą sentymentalnie. Wówczas żadne racjonalne argumenty nie trafiają. Czy w Wa-wie nie ma innych problemów? Rzeczywiście, kwestie własnośći, wolnego handlu, likwidacji koncesji tam gdzie to możliwe jak najbardziej, tramwaje – NIE!!!

 4. Likwidacja torowisk tramwajowych rozszerzy jezdnie co pozwoli budować ścieżki rowerowe, bez zabierania na nie chodników dla pieszych. Budowa w miejsce linii kolejowych autostrad i szos jest również dobrym pomysłem, który gdzieś i kiedyś przedstawił JKM. No ale te sentymenty i emocje wyborców……????

 5. właśnie usunięcie tych tramwajów takie egzotyczne. zresztą, z doświadczenia mówię, są całkiem punktualne i jak wynika z moich obserwacji – aż tak bardzo nie przeszkadzają. obwodnica by się przydała. a wieczne remonty dróg? to jest chyba największy problem. no i brak metra

 6. PROSZE NIECH PAN STARTUJE,POMNIKI,KRZYZE PRZYDROZNE,NISZCZENIE WARSZAWY.;TANDETA I HANBA,.ROZLICZYC NISZCZYCIELI!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here