Kredyt na remont domu – w banku czy firmie pożyczkowej?

1
Kredyt na remont domu - w banku czy firmie pożyczkowej?

Kredyt na remont domu dostępny jest w banku. Aby o niego wnioskować, należy wykazać pozytywną zdolność kredytową i stały dochód. Na remont możemy przeznaczyć kredyt hipoteczny lub pożyczkę ratalną wziętą online. Skąd jeszcze możemy pożyczyć na remont domu czy mieszkania?

Kredyt na remont domu – skąd wziąć pieniądze?

Remont domu może nas sporo kosztować. W mniejszych przeróbkach naszego lokum pomocne okaże się np. wsparcie finansowe z pożyczki, której udzieli nam m.in. Ratka. Jeśli jednak zdecydujemy się na większy bądź generalny remont, przyda nam się kredyt bankowy.

Musimy pamiętać, że kredytodawca będzie wymagał od nas pozytywnej zdolności kredytowej. Zostanie ona zweryfikowana na podstawie danych zamieszczonych w rejestrach dłużników. Istotne jest także zaświadczenie o zarobkach. Musimy udowodnić, że otrzymujemy stały dochód, który pozwoli na spłatę kredytu. Niezbędny może okazać się kosztorys remontu. Na jego podstawie bank ustali, ile rzeczywiście musimy pożyczyć.

Kredyt hipoteczny na remont domu

Na rynku finansowym istnieje kilka rodzajów kredytów. Jednym z popularniejszych jest kredyt hipoteczny. Może zostać przeznaczony na zakup domu, mieszkania czy działki. Z pieniędzy pozyskanych z tego świadczenia możemy również wyremontować nasz lokal mieszkalny. Gdzie wnioskować o taki kredyt i jakie należy spełniać wymagania?

Aplikację o kredyt hipoteczny należy złożyć w banku. Instytucja będzie od nas wymagała zarówno nienagannej historii kredytowej, jak i wkładu własnego. Wynosi on 20 proc. wartości. Transakcję możemy ubezpieczyć. Należy wziąć jednak pod uwagę to, że jest ono kosztowne.

Pożyczka na remont mieszkania dla młodych małżeństw

Nie każdy chce mieszkać w domu. Sporo młodych ludzi decyduje się na kupno mieszkania. Często wymaga ono solidnego remontu. Ze względu jednak na mniejszą powierzchnię w porównaniu do domu, koszt odrestaurowania wnętrza nie będzie tak duży. Nie musimy więc decydować się na kredyt. Wystarczająca będzie pożyczka ratalna dostępna online.

W ramach niej możemy pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Termin spłaty zadłużenia sięga kilkunastu miesięcy. Dzięki rozłożeniu pożyczki na małe raty jej spłata nie będzie odczuwalna dla domowego budżetu.

Pożyczka ratalna dostępna jest dla osób wypłacalnych, które udokumentują otrzymywanie stałego dochodu. Nie musi on pochodzić z umowy o pracę. Pożyczkodawcy akceptują umowy cywilno-prawne, rentę, emeryturę, a nawet kontrakty. Często pożyczki udzielane są bez dodatkowych zabezpieczeń.

Kredyt na remont mieszkania – kalkulator

Jeśli nie wiemy, o jaką kwotę kredytu czy pożyczki na remont powinniśmy wnioskować, warto skorzystać z kalkulatora kredytów. To narzędzie, które pozwoli nam ustalić wysokość raty zobowiązania dopasowanego do naszych finansowych możliwości. Kalkulatory umieszczone są zwykle na stronach internetowych banków czy firm pożyczkowych.

W dopasowaniu wysokości raty kredytu pomogą nam również konsultanci. Możemy przyjść do oddziału banku lub odbyć z nimi rozmowę telefoniczną. Warto wcześniej przygotować kosztorys remontu domu czy mieszkania. Dobrze, że jeśli dokonamy również analizy domowego budżetu i ustalimy, ile miesięcznie możemy przeznaczyć na spłatę zadłużenia.

Dodatkowe źródło pieniędzy na remont mieszkania

Nie każdy może sobie pozwolić na kredyt bankowy czy pożyczkę ratalną. Skąd więc wziąć pieniądze na remont domu czy mieszkania? Dodatkową gotówkę możemy uzyskać, sięgając po kartę kredytową. Musimy jednak posiadać pozytywną ocenę punktową BIK. Pieniądze z karty możemy wybrać w dowolnym momencie okresu kredytowania.

Alternatywą dla powyższego rozwiązania może być pożyczka w rodzinie. Zwykle nasi bliscy posiadają pieniądze odłożone na czarną godzinę. Nie będzie więc problemu, aby na jakiś czas pożyczyć od nich gotówkę.

Jeśli jednak nie chcemy, aby rodzina wiedziała o naszych remontowych planach czy dziurze w budżecie, możemy skorzystać z pożyczki prywatnej. Dostępne są one online. Podejmując rozmowę z pożyczkodawcą, warto negocjować warunki zobowiązania, aby maksymalnie zmniejszyć jego koszty. Wybierając pożyczkę prywatną musimy jednak uważać, aby nie trafić na oszustów. Warto sporządzić umowę, która potwierdzi zawarcie transakcji.

(materiał zewnętrzny)

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że instytuje pozabankowe będą najkorztsniejszym źródłem. Tutaj https://sprintcash.pl/ jest wszystko pieknie opisane. A co do prywatnych pozyczkodawców, nalezy pamiętać, że w PL pożyczanie pieniędzy bez procentu albo niezgodnie z obecną standardową stopą rynkową jest nielegalne. I takie praktyki są karane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here