Zgodnie z raportem Związku Firm Pożyczkowych na temat mikropożyczek w Polsce, klienci korzystają z pożyczek, kiedy nie radzą sobie z płynnością finansową i nie mogą skorzystać z innych form dodatkowego finansowania. Łatwa i bezpieczna pożyczka to sposób na uzyskanie pieniędzy, które przeznaczysz na dowolny cel.

Łatwe i bezpieczne pożyczki

Konsumentom wciąż trudno uwierzyć, że pożyczka jest łatwą i całkowicie bezpieczną formą zdobywania dodatkowego finansowania. Większość klientów nadal korzysta jeszcze tylko z ofert banków i boi się sięgnąć po usługi finansowe instytucji niebankowych. Rzetelne firmy pożyczkowe oferują jednak swoim klientom bezpieczne pożyczki, które można uzyskać w krótkim czasie.

Pożyczka w banku i firmie pożyczkowej

Pożyczka to forma dodatkowego finansowania, której udzieli Ci bank lub niebankowa instytucja finansująca. Kiedy potrzebujesz niedużej sumy pieniędzy, pożyczka będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Firmy pożyczkowe udzielają najczęściej szybkich pożyczek na krótkie okresy, dlatego kwoty pożyczek są stosunkowo niskie. Kiedy potrzebujesz pożyczki opiewającej na kilkadziesiąt tysięcy złotych, skorzystaj z oferty pożyczkowej jednego z banków.

Pożyczka na małe kwoty i krótkie okresy

Szybkie, krótkoterminowe pożyczki udzielane przez wiele firm pożyczkowych charakteryzują się korzystnym dla klienta oprocentowaniem, a raczej jego brakiem. Do pożyczki firmy doliczają opłatę prowizyjną, którą spłacasz w terminie spłaty pożyczki. Jeden z najbardziej znanych serwisów pożyczkowych, platforma Wonga, przy pierwszej pożyczce nalicza opłatę prowizyjną w wysokości 10 zł. Niezależnie od wysokości pożyczanej kwoty, za pożyczkę zapłacisz jedynie 10 zł więcej niż pożyczyłeś. Kiedy pożyczasz 200 zł, w terminie spłaty oddajesz pożyczkodawcy 210 zł.

Procedury pożyczkowe

Pożyczka opłaca się też czasowo. Szybką pożyczkę możesz dostać przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że złożysz internetowy wniosek i pieniądze trafią na Twoje konto. Nie potrzebujesz wielu dokumentów, poręczycieli i bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Jeśli sprawnie poruszasz się w sieci, wniosek o pożyczkę wypełnisz w kilka minut online.

Kredyt gotówkowy

Banki nakładają na swoich klientów coraz bardziej rygorystyczne zasady otrzymywania kredytów. Konsumenci muszą przedstawić w banku liczne dokumenty, potwierdzić swoje zarobki i zapewnić sobie poręczenie kredytu. Oprócz tego, klient, który chce dostać kredyt, musi mieć zdolność kredytową (w przypadku pożyczki nie zawsze jest to wymagane). Staranie się o kredyt wymaga udania się do banku i poświecenia czasu na załatwienie wszystkich formalności. Kiedy jednak potrzebujesz większej sumy pieniędzy, np. chcesz kupić mieszkanie, kredyt w banku będzie dla Ciebie jedynym rozwiązaniem.

Kredyt na karcie kredytowej

Karta to produkt długoterminowy, z którego nie każdy klient chce i umie korzystać. Odpowiedzialne korzystanie z karty wymaga od klienta odpowiedniej wiedzy finansowej i zdyscyplinowania do spłacania zobowiązania. Karty kredytowe oferują konkurencyjne oprocentowanie w stosunku do kredytów, ale stała możliwość zadłużania się, prowadzi wielu klientów do poważnych kłopotów finansowych.

Pożyczka się opłaca

Pożyczka jest bezpieczną formą pożyczania pieniędzy , bo pożyczasz tylko niewielkie kwoty. Kiedy sporadycznie korzystasz z szybkich pożyczek i rozwiązujesz nimi tylko krótkotrwałe problemy z płynnością finansową, nie popadniesz w spiralę długów. Zgodnie z raportem Związku Firm Pożyczkowych konsumenci, korzystający z pożyczek, znacznie rzadziej popadają w kłopoty finansowe niż klienci zaciągający kredyty.

Dobre serwisy pożyczkowe dbają o swoich klientów

Rzetelne serwisy pożyczkowe, m.in. znany na całym świecie serwis Wonga dba o swoich klientów i nie stosuje tzw. rolowania pożyczek. Oznacza to, że po spłacie pierwszej pożyczki, klient niekoniecznie otrzyma następną. Taka praktyka chroni klientów przed braniem kolejnych zobowiązań i coraz większym zadłużaniem się.

Pożyczka to wyjątkowo łatwy i bezpieczny sposób na uzyskanie dodatkowego finansowania na preferencyjnych warunkach. Wybierając firmę pożyczkową, zwróć uwagę na wszystkie koszty pożyczki i sprawdź, jaka jest ostateczna kwota, którą musisz zapłacić za pożyczkę. Nieuczciwe firmy pożyczkowe udzielą Ci pożyczki, za którą zapłacisz dużo więcej niż się spodziewałeś. Dlatego korzystaj tylko z usług sprawdzonych i rzetelnych instytucji niebankowych.