Trybunał Konstytucyjny w III RP wielokrotnie udowodnił, że stanie na straży konstytucji jest mu obce. Sankcjonowanie kradzieży pieniędzy z OFE, ochrona agentów bezpieki czy akceptacja Traktatu lizbońskiego to wystarczające przykłady.

Instytucja ta wymaga radykalnej zmiany, podobnie zresztą jak sama „konstytucja Kwaśniewskiego”. Wokół TK zrobiło się ostatnio gorąco, ale ten „strażnik konstytucji” sam na to zasłużył. Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz popiera stanowisko, by siedzibę Trybunału przenieść do Piotrkowa Trybunalskiego, miasta, w którym od 1578 roku zbierał się Trybunał Koronny I Rzeczypospolitej. „Będę lobbował za przeniesieniem Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu do Piotrkowa” – powiedział niedawno Macierewicz podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy do zapoznania się z tą wypowiedzią…

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego tylko do Piotrkowa, mamy przecież dwa trybunały i dwa miasta trybunalskie, trybunał stanu do Lublina 🙂

  2. Taaa! Tak! TAK!! Sąd Najwyższy do Białegostoku, Trybunał Stanu do Lublina, Naczelny Sąd Administracyjny do Poznania, Generalnego Prokuratora do Wrocławia, a Ministerstwo Sprawiedliwości do Krakowa oraz Ministerstwo s. Wewnętrznych (,Policji i Administracji) do Łodzi; Senat do Gdańska, Sejm do Łodzi, a inne ministerstwa w ramach obniżenia kosztów, taniego państwa i rozśrodkowania sił, środków i władzy, dla bezpieczeństwa od wrogich sąsiadów, państw i terrorystów w miarę potrzeb i innych światłych pomysłów mądrych ludzi. W Warszawie zostawić Prezydenta Państwa Polskiego i Premiera Polskiego Rządu. Wówczas będzie tylko i wyłącznie szczęście. Aaa! I jeszcze powrócić do 49 województw-prowincji, udzielnych księstw dla 'kuzynów, przyjaciół i znajomych królika’. OTAKE Polzge walczymy i walczyliśmy! Czyż nie? Prawda????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here