Marsz Niepodległości: Gronkiewicz-Waltz zakazuje, organizatorzy odpowiadają

4

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o zakazie Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2018r. W lukę tę, niczym postanowili wstrzelić się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, którzy zapowiedzieli w zamian marsz państwowy. Jednym słowem – kompromitacji tych panów ciąg dalszy. O żenadzie HG-W nie warto nawet wspominać. Wiadomo, że to stara prowokatorka.

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” odniosło się do dzisiejszych decyzji polityków, zarówno PO jak i PiS. Na stronie Stowarzyszenia możemy przeczytać wypowiedź jego prezesa Roberta Bąkiewicza:

„Jesteśmy doskonale przygotowani na nadchodzący marsz. Tutaj chciałbym również zwrócić uwagę na to, że od strony Prezydenta RP i Rządu RP mamy przykład godny docenienia. Pamiętamy jak Prezydent Bronisław Komorowski próbował robić marsz konkurencyjny. Wielu nieodpowiedzialnych publicystów namawiało stronę rządową, żeby Marsz Niepodległości został upaństwowiony. To ważne, żeby Marsz Niepodległości miał charakter społeczny i oddolny, bo tylko w ten sposób wyraża wolę Polaków i patriotów, którzy chcą świętować niepodległość”.

Z kolei Witold Tumanowicz, Wiceprezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” odniósł się do gróźb Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz:

„Chciałbym odnieść się do słów i zapowiedzi Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wkrótce kończy kadencję. Przypominam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, tak samo jak każda inna obywatelka musi przestrzegać polskiego prawa. Zapowiedzi o tym, że jeśli zobaczy racę na Marszu Niepodległości, czy jeśli zobaczy jakiekolwiek inne sytuacje, będą podstawa rozwiązania zgromadzenia, nie są zgodne zobowiązującym prawem. Przypominam Pani Prezydent, że artykuł 20 ustawy o zgromadzeniach mówi jasno w jakich momentach zgromadzenie można rozwiązać. Jeśli na jakimkolwiek zgromadzeniu znajdzie się osoba, która łamie prawo, jest to podstawa do tego aby wyciągnąć wobec tej osoby konsekwencje. Nie jest to podstawą aby wyciągać zbiorową odpowiedzialność. Czyli nie jest to podstawa do rozwiązania zgromadzenia. Jeśli dojdzie do rozwiązania Marszu Niepodległości bez podstawy prawnej, my jako Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” przy pomocy naszej służby prawnej, złożymy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci przekroczenia uprawnień przez urzędnika państwowego. Organizatorzy Marszu Niepodległości są bardzo dobrze przygotowani do tego, aby spokojnie przeprowadzić Marsz Niepodległości tak jak to było w latach ubiegłych. Straż Marszu Niepodległości jest bardzo dobrze przygotowana i zapraszam wszystkich 11 listopada do Stolicy”.

Kancelaria prezedenta RP, Andrzeja Dudy wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

„Marsz będzie miał charakter państwowy i będzie pod patronatem prezydenta RP. Zapraszam wszystkich na uroczysty marsz. Wszystkie inne marsze, które przebiegałyby tego samego dnia z taką samą trasą nie mogą mieć miejsca”.

A oto krótki komentarz jednego z blogerów portalu Salon24.pl w notce zatytułowanej „Ustawka? Decyzja HGW najwyraźniej na rękę PiSowi…”:

„I tak HGW z PiSem pięknie załatwili nazioli. HGW dała szansę Dudzie i Morawieckiemu przejąć inicjatywę”.

A teraz nasz komentarz: Wiedziała, co robi. Skompromitują się do reszty. I tak oto PiS-owskie ludy, które mentalnie – cytując red. Pawła Lisickiego – już dawno „wyrzekły się polskiej państwowości”, teraz, dzięki cwanej pani HGW, dadzą nam 11 listopada br. niezły kabaret. Cóż, jaka niepodległość takie święto…

K

4 KOMENTARZE

 1. Niezła ustawka. Andrzej Duda unikał, wił się niczym wąż aby nie uczestniczyć w Marszu Niepodległości, a bo w kalendarzu miejsca nie ma, itp.
  A tu proszę Hania zakazuje (zły policjant?) Duda z Morawieckim organizuje (dobry policjant?). Czyżby w kalendarzu miejsce już się znalazło?
  Na marsz pojadę, ale na ten narodowy, a nie partyjny! Niezła ustawka, kto pisał jej scenariusz? Może Ci sami którzy z doradcy i niedoszłego ministra w rządzie Tuska zrobili premiera w rządzie PiSu?

 2. Internauta: Scenariusz pisala chazarska mafia rzadzaca tez w Polsce. Jej zolnierze sa umieszczeni we wszystkich partiach, nie wazne czy rzadzi PO czy PiS czy kto inny, za sznurki pociaga zawsze ta sama elita.

 3. Nostalgiczne i melancholijne pytanie retoryczne w wierszyku:
  Wolność, ale jaka?
  Wolność do – zabijania
  Wolność do – narodów skłócania
  Wolność do – biednymi pogardzania
  Wolność do – kasy, szczególnie państwowej, okradania
  Wolność do – modlących się wyśmiewania
  Wolność do – wiary naszej deptania.
  Taką Wolność, nam narzuca „europejska elita” , do wprowadzenia w Polsce i przestrzegania!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here