Jak podaje za PAP portal Wirtualna Polska…
„Kanclerz Niemiec Angela Merkel odrzuciła zarzuty ze strony konserwatywnych polityków o brak solidarności z szefową Związku Wypędzonych Eriką Steinbach w sporze o obsadę władz fundacji poświęconej wysiedleniom. Dodała, że ataki na Steinbach były dla niej zawsze nie do przyjęcia.
– Od lat okazuję solidarność z Eriką Steinbach, szczególnie w sprawie projektu, który ma dla niej centralne znaczenie, i który jest ważny także dla mnie. Chodzi mianowicie o fundację „Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie” – powiedziała Angela Merkel w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla radia Deutschlandfunk.
– Na ostatnich milimetrach czy metrach realizacji tego projektu znów nastąpiła trudna faza. Zawsze wyraźnie mówiłam, że ataki, kierowane częściowo przeciwko Erice Steinbach, są nie do przyjęcia – dodała.
Według Merkel, decyzja BdV dotycząca rezygnacji z nominowania Steinbach do rady fundacji, była ważnym i godnym uznania sygnałem, który umożliwi realizację projektu fundacji.
– Dla mnie ważne jest to, że mamy tę fundację w chwili, gdy członkowie pokolenia, które przeżyło wypędzenia, są coraz starsi i częściowo już od nas odeszli. Pamięć o niesprawiedliwości wypędzeń wkroczy do wspólnej pamięci społeczeństwa. Nie zostanie to zapomniane
Angela MerkelPamięć o niesprawiedliwości wypędzeń wkroczy do wspólnej pamięci społeczeństwa. Nie zostanie to zapomniane – powiedziała kanclerz Merkel.
Przeciwko nominacji szefowej BdV do rady fundacji poświęconej wysiedleniom protestowały polskie władze oraz koalicyjna SPD i partie niemieckiej opozycji. BdV wycofał kandydaturę swej szefowej na jedno z przysługujących mu trzech miejsc w radzie zapowiadając, że pozostanie ono nieobsadzone.
Anna Widzyk ”
Źródło:  wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pana z „Pruszkowa” proszę o używanie krótszego „nicka” z uwagi na wymogi techniczne. W innym razie posty będą usuwane.
    Pozdrawiam
    admin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here