Teraz wiemy już po co między innymi budowano wielkie pomniki socjalizmu w postaci „stadionów narodowych”, po co w ogóle organizowano te igrzyska dla ludu, i wiemy też, kto za to wszystko zapłaci, choćby w postaci drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, które czekają nas od lipca br.Media podają, że prezesi spółki PL.2012, Marcin Herra i Andrzej Bogucki otrzymali premie w wysokości po 1,3 mln zł. Umowy z oboma panami zawarte były w 2008 roku, a podpisywał je ówczesny przewodniczący Rady Nadzorczej PL.2012, a późniejszy minister sportu, Adam Giersz. Spółka PL.2012 odpowiadała za przygotowanie mistrzostw i za ich koordynację.
Wysokość premii dla obu panów musi budzić wiele wątpliwości, zwłaszcza w momencie, gdy ministerstwo finansów przygotowuje kolejne zamachy na majątki zwykłych ludzi. Minister sportu, Anna Mucha jest innego zdania: „Spółka PL2012 miała do wykonania nieprawdopodobnie obciążającą pracę; jej prezesi dobrze wykonali zadanie, dlatego należą im się premie zagwarantowane w umowie” – twierdzi, dodając przy tym, że jako urzędnik państwowy musi ona stać na gruncie przestrzegania konstytucji. Dlatego musi przestrzegać wcześniej zawartych umów.
A może przed wyborami politycy powinni podpisywać z wyborcami stosowne umowy na realizację konkretnego programu? Ciekawe czy również wtedy minister Mucha oraz jej „chłopcy z ferajny” nadal byliby skorzy do ich drobiazgowego przestrzegania… Bo jak dotąd mają zwykłych ludzi w d….
P
Foto.: PSz/Prokapitalizm.pl

8 KOMENTARZE

 1. Obserwuję od kilku dobrych tygodni jak mediuma w typie „SuperEkspres” i „Fakt” podają wysokość zarobków, nagród i premii ludzi na stanowiskach tak od wójta do premiera oraz państwowych firm i związanych z nimi różnych organizacji. Zastanawiam się czy nie jest to podjudzaniem (słyszycie ten wyraz: JUDZENIE?) zwyłych zjadaczy chleba do buntu, słusznego upomnienia się o sprawiedliwy podział bogactwa wytwarzanego przez naród, to jest jedna strona medalu, a druga czy nie jest to łamanie 10 Bożego przykazania: „nie pożądaj żadnej rzaczy bliźniego swego” oraz nakłanianie do drugiego Grzechu Głównego – CHCIWOŚCI i czwartego Grzechu Głównego – ZAZDROŚCI czyli grzeszyć jak jest w „Dziewięć grzechów cudzyhch” ale jednocześnie jest to przypomnienie trzeciego i czwartego „Grzechu wołającego o pomstę do nieba” – 3.Uciskanie ubogich, wdów i sierot i 4.Zatrzymywanie zapłaty. Takie mnie myśli, wątpliwości i pytania nachodzą. Zwłascza po wczorajszym wyborze papieża, który, co jest dla mnie znamienne nie powitał i nie pożegnał ludu bożego na Placu wychwaleniem Boga ale jakimś tam bonasera i buannote czy coś w tym rodzaju. Obawiam się, że papież Franciszek I będzie się oddalał od Tradycji i oby jeszcze nie od inncyh podstaw katolicyzmu. Nastąpi łagodna wersja „teologii wyzwolenia”?????

 2. Niestety, w Konstytucji RP jest następujący zapis:
  Art. 104, ust. 1: Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.
  Dzięki temu mogą obiecywać gruszki na wierzbie, śliwki na sośnie i co im jeszcze ślina na język przyniesie :/
  Pozdrawiam

 3. Chyba tylko prawicowo-liberalna dyktatura może Polskę uratować. Trzeba zrobić to, czego nie zrobiły zgniłe elity „okrągłego stołu”: rozliczyć komunę do końca. A z nowych rzeczy: rozliczyć do końca politycznych złodziei III RP, osądzić zdrajców narodu, którzy w stanie wojennym i wcześniej udawali opozycję, wyciągnąć kraj z unijnego szamba i wprowadzić wolny rynek. W sobotę ma powstać tzw. Platforma Oburzonych…
  http://prokapitalizm.pl/platforma-oburzonych-autentyczny-bunt-czy-kolejny-blamaz.html
  Raczej nie wiążę z nimi nadziei…

 4. No przeciez ten pana wolny rynek doprowadzil do katastrofy niespotykanych rozmiarow, chce go pan zatluc a za chwile powolac na nowo i popatrzec jak sie znow degeneruje? Tylko tzw wolny rynek daje szanse powstania roznym bandom oszustow okradajacych zwyklych ludzi. Po to tez wymyslono haslo „kapitalizm” i „wolny rynek”.

 5. Nie chcę zaglądać w kieszeń tych Panów ale wydaje mi się, ze wysokość tychże premii jest nieadekwatna do ich pracy. Dla przykładu ukarany powinien zostać Giersz, który podpisał takie umowy w 2008 roku. Może byłoby to przestrogą dla innych, którzy rozdają publiczną forsę na lewo i prawo. Wszystko to w chwili podwyżek, rosnącego bezrobocia, ograniczania wszystkiego…Platformo poparcie spadnie znów o 1% tych bardziej uświadomionych. Ale co tam…mamy nowego Papieża!

 6. @Marko czy Ty wiesz co to jest wolny rynek, wolny wybór dwóch stron umowy? W tym przypadku jedną stroną jest urzędnik państwowy a drugą stroną prywatny przedsiębirca i tu się zaczynają SCHODY!!

 7. hahah..Grzesiu wolny wybór, to Ty masz w sklepie, kiedy zastanawiasz się, jaki papier toaletowy kupić- w misie, czy groszki…W uzgadnianiu warunków umowy o pracę decydujące i rozstrzygające zdanie ma ZAWSZE pracodawca, gdyż to on dyktuje warunki. Dlatego taki Giersz powinien odpowiedzieć na pytanie skąd chciał brać cash na takie kontrakty…

 8. P.”ojejciuojeciu” masz niestety rację z tym papieżem Feanciszkiem. Mediuma podały takie zdanie, które jest prawdopodobnie planem działania tego jezuity na Tronie Piotrowym (o ile to zdanie jest prawdziwe): Chcę ubogi Kościół dla ubogich. No jeżeli ma być ubogi to marnie widzę los biednych pod takim pasterzowaniem. Co i jak biedny może pomóc innemu biedemu chyba w klepaniu wspólnej biedy. Nie liczę, że ten papież przywróci tiarę, łacinę na mszy świętej i zdecydowany powrót do tradycji. On pochodzi z Ameryki Południowej gdzie od około 15 lat w poszczególnych krajach szraogęsią się więcej lub mniej, przy czym raczej więcej socjalistyczne, populistyczne i etatystyczne reżimy, więc siłą rzeczy jest skażony lewicową mentalnością. Kiedyś mówiło się, że papież wie wszystko oprócz czterech rzeczy: gdzie jest skarb templariuszy, ile jest żeńskich zakonów, co się stało z frańciszkańskim ubóstwem i co myślą jeziuci. Teraz nie wie o trzech, bo chyba wiec co myślą jezuici. W każdym razie na wiele od tego papieża nie liczę. Obym się mylił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here