Jeszcze niedawno nowa minister finansów Teresa Czerwińska, na antenie TVP 1 brała pod uwagę pracę nad zmianą ustawy o podatku od osób prawnych, czyli CIT. Zmiana miała iść w kierunku ewentualnego obniżenia tego podatku.

Jednak, albo nie konsultowała swojego pomysłu z premierem Mateuszem Morawieckim, albo też premier postanowił przywołać swoją podwładną do porządku.

Skąd takie domysły? Otóż podczas odbytej niedawno gali wręczenia nagrody pracodawców (pytanie, których?) tzw. Super-Wektora, którą otrzymał – jakże by inaczej – Mateusz Morawiecki, premier miał rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ewentualnego obniżenia podatków w Polsce. Portal Money.pl cytuje wypowiedź premiera w tej kwestii. „Czasem oczekiwania przedsiębiorców rozmijają się z oczekiwaniami administracji. Przedsiębiorcom wydaje się, że płacą za wysokie podatki, a tak nie jest. Jesteśmy na szóstym miejscu od końca w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wysokość podatków” – stwierdził Morawiecki podczas gali.

Komentarz chyba jest zbędny. Zapytać jedynie wypada, czy nagroda Super Wektora nie powinna być aby przyznawana raczej przez administrację, zamiast przez pracodawców?

K

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here