Jedni są wielkimi przeciwnikami zaciągania jakichkolwiek kredytów i brania rzeczy na raty, a inni bez problemu sięgają po dodatkowe środki, by je spłacać przez czasem nawet kilkadziesiąt miesięcy. Pomimo różnych ofert, dodatkowych możliwości i oprocentowania kredyty konsumencie są cały czas popularne. Być może wiąże się to z mentalnością Polaków, którym ciężko odłożyć na zakup czegoś droższego, a z samej pensji nie dają rady zrealizować planów. W tym momencie łatwo można wziąć z banku kredyt i spłacać według ustalonego harmonogramu.

Sprawdź ofertę

Zdecydowanie łatwiej wziąć kredyt niż spłacać taki, który został źle wybrany. O ofercie, jaką zaproponuje nam bank, w dużej mierze decyduje nasza zdolność kredytowa. Jeśli będziemy dla banku niewiarygodni, może on życzyć sobie dodatkowych zabezpieczeń. Z drugiej strony informacja, że mamy słabą zdolność kredytową powinna być dla nas pewnego rodzaju ostrzeżeniem przed kolejnym zobowiązaniem, którego możemy nie spłacić.

Warto przed wizytą w banku skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów. Pomogą one nie tylko pragmatycznie podejść do własnych finansów, ale również pokażą, jak wysoką ratę będziemy musieli spłacać przez określony czas.

Następnym krokiem, który możemy zrobić nie wychodząc z domu jest sprawdzenie ofert banków. Kredyty konsumenckie w wielu porównywarkach zajmują pierwsze miejsca. Takie strony zestawiają ze sobą podobne propozycje i już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że pomiędzy placówkami są czasem duże równice. Szczególnie istotne są te w wysokości konkretnych rat.

Kredyt czyli co dokładnie?

Poza wysokością raty warto zapoznać się z dodatkowymi korzyściami oraz ograniczeniami, jakie wiążą się z branym kredytem. W rozwiązaniu dylematów warto sięgnąć po pomoc, taką znajdziecie na https://financer.com/pl/. Szczególną uwagę należałoby poświecić na pułapki w umowach, jakie czekają na kredytobiorców. Niektóre banki wymagają bowiem zawarcia umowy ubezpieczenia lub konieczności korzystania z karty kredytowej. Nie każda palcówka umożliwi wcześniejszą spłatę kredytu bez dodatkowych opłat. Dla kredytobiorców istotne mogą być tak zwane wakacje kredytowe, które pozwalają zawiesić spłatę zobowiązania na krótki czas (zazwyczaj jednego miesiąca).

Zanim zdecydujesz się wziąć kredyt konsumencki, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz tych pieniędzy. Taka refleksja nad domowym budżetem jest szczególnie istotna, gdy jest to kolejne zobowiązanie. Czasem też trzeba porównać kwotę, jaką otrzymamy od banku z tą, którą musimy oddać. I może się wtedy okazać, że nowy telewizor nie jest tyle wart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here