Jak podaje Interia.pl…
„Zdaniem lidera liberałów i demokratów (ALDE) w Parlamencie Europejskim i kandydata na szefa PE Brytyjczyka Grahama Watsona, prezydenci Polski i Czech chętnie pomogą liderowi brytyjskich konserwatystów Davidowi Cameronowi pogrzebać Traktat z Lizbony.
W rozmowie z grupą dziennikarzy Watson wyraził zaniepokojenie „niebezpieczną sytuacją” w Wielkiej Brytanii, w związku z możliwym referendum ws. Traktatu z Lizbony, o ile do władzy powróci przeciwna mu Partia Konserwatywna. Jej lider David Cameron zapowiedział już, że jeśli zostanie premierem, natychmiast rozpisze referendum ws. ratyfikacji unijnego Traktatu.
– Kaczyński i Klaus chętnie mu pomogą i mogą zwlekać z podpisaniem Traktatu (do czasu wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii) – powiedział Watson.
Przypomniał, że trzy partie (PiS, czeska Obywatelska Partia demokratyczna – ODS i Partia Konserwatywna Camerona) blisko ze sobą współpracują i zakładają nową, konserwatywną frakcję w Parlamencie Europejskim.
– A jeśli Cameron zorganizuje referendum, to wynik będzie negatywny, bo postawione pytanie będzie nie w sprawie „być czy nie być” Wielkiej Brytanii w UE, ale w sprawie niezrozumiałego dla obywateli Traktatu z Lizbony – dodał szef eurogrupy ALDE (Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy).
Ale wówczas – zdaniem Watsona – nie tylko przepadnie Traktat z Lizbony, ale też Francja i Niemcy zażądają wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
– Po przegranym referendum Cameron zażąda renegocjacji Traktatu, ale usłyszy od partnerów w UE „nie” – twierdzi Graham Watson, który na ten temat rozmawiał z dziennikarzami we wtorek. I wyjaśnia, że w ciągu ostatnich 10 lat Brytyjczycy tak dali się we znaki partnerom w UE, że usłyszą: „Wychodźcie!”…”
źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

4 KOMENTARZE

  1. Też jestem tego samego zdania. Jak by Wielka Brytania wyszła z EU to już nikt by nie gadał, że to niemożliwe, oszołomskie i głupie. W końcu to 4 gospodarka świata 😉
    Niestety cwaniacy z EU też to wiedzą, i będą robili wszyskto, żeby się tak nie stało.

  2. A więc wojna! Tylko kiedy i jak się zacznie, a może ona niepostrzeżenie już wybuchła i narazie jej bezpośrednio nie odczuwamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here