W rankingu najlepszych producentów dachówek ceramicznych w Europie renomowana marka Creaton zajmuje czołowe miejsca. Dachówki karpiówki firmy pozostają nieustannie liderem klasyfikacji, jeśli chodzi o sprzedaż, a zaraz za nimi plasuje się popularna dachówka tłoczona.

Kolejnym ważnym punktem w ofercie koncernu pozostaje dachówka ceramiczna typu holenderka o nazwie PREMION. Jej niesamowity design doskonale idzie w parze z najwyższą jakością surowca i trwałością na długie lata. Profesjonaliści z branży świetnie znają walory tego pełnego klasy modelu oraz dobrze wiedzą, że swoje optymalne właściwości produkt zawdzięcza innowacyjnym metodom wytwarzania. Technologia bezdotykowego wypału KERALIS gwarantuje dachówce idealny wygląd, bez przebarwień i fabrycznych wad. Jednak jeszcze większe znaczenie ma gruntowna selekcja materiałów do wyrobu. Przedostają się przez nią jedynie najczystsze złoża gliny, które zapewnią korpusom odpowiednie właściwości. Zaraz po dostarczeniu do zakładu glina wyrabiana jest aż do uzyskania gładkiej mączki, to z niej można będzie przy stopniowym nawilżaniu otrzymać glinianą masę stosowaną także w wyrobnictwie wysokiej jakości porcelany. W ten sposób dobrze zaaranżowany cykl produkcyjny wydaje na świat produkty o nieskazitelnej barwie na całym przekroju ceramicznego korpusu.

Wrażenia wizualne to jednak zaledwie jeden z celów skrupulatnego zaprojektowania PREMION, najważniejsza obok estetyki jest bowiem funkcjonalność wyrobu. Innowacyjny system zamków w połączeniu z wyposażonym w mostki spodem dachówki (https://polskiecentrumdachowe.pl/produkty/dachowki/) zaopatruje produkt w dodatkowe zabezpieczenia przed przeciekaniem. Szczelność pokrycia i zmniejszone ryzyko odkładania się zanieczyszczeń w jego szczelinach to gwarantowane korzyści z zakupu PREMION.

Zalety dachówki ceramicznej PREMION

Najważniejszym z atutów dachówki jest sposób jej barwienia. Dzięki tak zwanemu barwieniu w masie każdy korpus zachowuje swoją barwę, nawet w przypadku docinania czy uszkodzeń mechanicznych. To znaczne ułatwienie w pracy z materiałem, który oprócz łatwości stosowania odznacza się pełną uniwersalnością.

PREMION to holenderka, która idealnie dopasuje się do każdego rodzaju obiektu, niezależnie od tego czy chodzi o nowobudowany dom czy też o renowację zabytków. Swoje szerokie możliwości zastosowania dachówka zawdzięcza też rewolucyjnemu systemowi zamków, przez które można jej użyć na połaciach o różnym nachyleniu – od 10 do 90 stopni, a więc z opcją wykorzystania artykułu w pokryciu elewacji budynku.

Oprócz opisanej wyżej technologii KERALIS także sama temperatura wypału zasługuje na wzmiankę. Rezultatem poddania produktu działaniu 1100 stopni C gotowa dachówka będzie jeszcze wytrzymalsza  i jeszcze bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych niż konkurencyjne propozycje.

Bezdyskusyjnie na plus należy też zaliczyć dostępną gamę kolorów dachówki. Inwestorzy i klienci indywidualni mają tu niesamowicie duże pole wyboru, barwy PREMION cechuje bowiem klasyczna i tradycyjna intensywność oraz nowoczesny, śmiały charakter, tego rodzaju kombinacja sprawia natomiast że oferowane odcienie cechuje ogromna uniwersalność i wieloletnia trwałość.

Ponadto, rezultatem szczegółowego i funkcjonalnego zaprojektowania z PREMION można doskonale kontrolować długość oraz szerokość krycia. Spora tolerancja zamków sprawia, że rzadko zachodzi potrzeba wykonywania docinków, a prace nad pokryciem idą znacznie sprawniej.

To jedne z licznych atutów omawianego modelu, który w wysmakowany estetycznie sposób wiąże z sobą perfekcję rozwiązań technicznych, oryginalność wzoru oraz ekonomikę. To wszystko w połączeniu z wielopokoleniową trwałością pozostawia niesamowite wrażenie produktu skutecznego i efektownego. W hurtowni Polskiego Centrum Dachowego z Wrocławia nieodpłatnie i fachowo wycenimy każdy projekt dachu budowanego z wykorzystaniem tej niepowtarzalnej dachówki.