Z naszej poczty…
Zapraszamy na konferencję z okazji 100-lecia pierwszego niemieckiego wydania „Teorii pieniądza i kredytu” Ludwiga von Misesa oraz z okazji pierwszego polskiego wydania, które właśnie się ukazało. Konferencja odbędzie się 17 maja (czwartek) o godz.18.30 w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Prelegentami podczas konferencji będą Robert Gwiazdowski, Krzysztof Habich oraz Witold Falkowski.W 1912 roku ukazało się wydanie Theorie des Geldes und der Umlaufsmittel , jedno z pierwszych dzieł Ludwiga von Misesa, wybitnego przedstawiciela austriackiej szkoły ekonomii, który wsławił się pracami poświęconymi zagadnieniom dotyczącym inflacji, polityki monetarnej, wolnemu rynkowi oraz gospodarki planowej.
Podstawą trwałego rozwoju społecznego (i gospodarczego), jak twierdzi Mises wTeorii pieniądza i kredytujest dbałość o zdrowy pieniądz. To przesłanie jest ponadczasowe. Jak pisze Mises, „zasada zdrowego pieniądza, która przyświecała XIX-wiecznym koncepcjom pieniądza i programom politycznym, stanowiła owoc klasycznej ekonomii politycznej. Była ona zasadniczym punktem liberalnego programu opracowanego przez XVIII-wieczną filozofię społeczną i propagowanego w następnym wieku przez najbardziej wpływowe partie polityczne Europy i Ameryki.”
Podczas konferencji wygłoszą prelekcje:
Witold Falkowski, prezes Instytutu Ludwiga von Misesa „Znaczenie Teorii pieniądza i kredytu we współczesnej gospodarce”
Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha „Mises i jego dzieło”
Krzysztof Habich, przedsiębiorca – Czym jest pieniądz?
Konferencja organizowana jest przez wydawnictwo Fijor Publishing, Instytut Ludwiga von Misesa oraz Stowarzyszenie KoLiber.
Podczas konferencji będzie możliwość zakupu „Teorii pieniądza i kredytu” oraz innych wolnorynkowych pozycji wydawnictwa Fijorr Publishing. Stoisko będzie obsługiwała księgarnia www.capitalbook.pl.
Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here