„Musimy uwolnić się od dyktatorskiej Brukseli” – takie słowa mogli przeczytać dziś ci, którzy zakupili poranne wydanie najpopularniejszego brytyjskiego dziennika „The Sun”. Redakcja otwarcie wezwała do opowiedzenia się za wyjściem z UE.

Podczas gdy Ryszard Petru i jego przyboczni apelują do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, by głosowali za pozostaniem tego kraju w Unii, „The Sun” – o czym wspomina forsal.pl – napisał: „W 43-letniej historii brytyjskiego członkostwa Unia Europejska udowodniła, że jest coraz bardziej chciwa, marnująca zasoby, zastraszająca i niebywale niekompetentna w sytuacjach kryzysowych. W przyszły czwartek możemy naprawić ten ogromny i historyczny błąd przy urnach wyborczych”.

Brytyjski dziennik zaznacza, że poza Unia jest życie, i że Wielka Brytania właśnie opuszczając jej struktury stanie się „bogatsza, bezpieczniejsza i wreszcie wolna, zdolna samodzielnie decydować o swojej przyszłości”.

W odezwie do Brytyjczyków, redakcja ostro krytykuje tych, którzy stoją za kampanią prounijną. Jej zdaniem są to przedstawiciele „korporacyjnego establishmentu, aroganckich eurofilów i zagranicznych banków, które próbują nas wystraszyć wizją życia poza Wspólnotą”. Według „The Sun” – „To paskudna, cyniczna, obraźliwa kampania, poniżej godności Wielkiej Brytanii”.

Szacuje się, że artykuł redakcyjny dziennika „The Sun” może dotrzeć aż do 4,5 miliona czytelników i może odegrać dużą rolę w kampanii przed referendum, które zapowiedziano na 23 czerwca 2016 roku.

P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here