W dniach 23 i 24 października 2010 roku odbył się w Krakowie zorganizowany przez Fundację PAFERE – PAFERE Liberty Weekend. Zwolennicy wolności z całej Polski przez dwa dni wysłuchali wielu interesujących prelekcji na temat historii polskiej myśli wolnorynkowej, mieli możliwość uczestniczenia w dwóch panelach dyskusyjnych. W jednym z ich, „Przyszłość kapitalizmu w perspektywie kryzysu” uczestniczyli m.in . dr Petr Mach, były doradca prezydenta Czech Vaclava Klausa oraz prof. Thomas DiLorenzo związany z amerykańskim Mises Institute.
Ważną częścią całej imprezy był uroczysty bankiet, który odbył się w restauracji „Wierzynek”. Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia  Andrzeja Barańskiego z firmy HERBEWO, członka Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego i Rady Programowej PAFERE. Andrzej Barański mówił m.in. o wolności, kapitalizmie i o … winie
mp3_logoPobierz plik… (MP3, 1MB)
Foto. PSz/Prokapitalizm.pl
Obszerną relację z PAFERE Liberty Weekend 2010 przeczytać można na www.pafere.org…
plw2010_01plw2010_02plw2010_03plw2010_04plw2010_05plw2010_06plw2010_07plw2010_08

5 KOMENTARZE

  1. Widzę, że byli panowie Michalkiewicz i Łopuszański. Czy zabierali głos? Czy byli inni politycy – jeżeli tak, to kto? Czy byli zaproszeni politycy z partii parlamentarnych – rządzących i opozycyjnych?

  2. Ciekawe spotkanie – dużo było uczestników, chodzi mi szczególnie o takich co mogą mieć wpływ na ustanawiane prawa? Bo, że byli razwiedczyki to pewne, tylko jak ich poznać?

  3. Jak podają mediuma z 27.X.2010 p.Prezydent RP Bronisław Komorowski w ramach wolności nie boi sie ekskomuniki Kościoła w sprawie dzieci ze szkła(in vitro). Mam nadzieję, że biskupi i księża w ramach wolości i zasad Kościoła Rzymsko-Katolickiego panu Prezydentowi i wszyskim politykom będącym w grzechu (wystepując przeciw nauce Kościoła w sprawie in vitro, aborcji, eutanazji,…) nie będą udzielać Komunii Świętej podczas Mszy do czasu publicznego odwołania swych grzesznych działań i myśli. Czy klerowi starczy odwagi i determinacji w obronie Boga, Kościoła i Zasad Katolickich? Kto z powodu mego imienia straci życie zyska życie wieczne. Chyba, że przeważą względy pragmatyczne – dopłaty do ziemi i odzyskiwanie kościelnych majątków czy pozyskiwanie środków na remonty i konserwacje zabytków. Brakuje wśród hierarchów księdza biskupa na marę księdza kardynała Wyszyńskiego, na miarę ostatecznych czasów. No posumus.

  4. Jak podają mediuma z 27.X.2010 p.Prezydent RP Bronisław Komorowski w ramach wolności nie boi sie ekskomuniki Kościoła w sprawie dzieci ze szkła(in vitro). Mam nadzieję, że biskupi i księża w ramach wolości i zasad Kościoła Rzymsko-Katolickiego panu Prezydentowi i wszyskim politykom będącym w grzechu (wystepując przeciw nauce Kościoła w sprawie in vitro, aborcji, eutanazji,…) nie będą udzielać Komunii Świętej podczas Mszy do czasu publicznego odwołania swych grzesznych działań i myśli. Czy klerowi starczy odwagi i determinacji w obronie Boga, Kościoła i Zasad Katolickich? Kto z powodu mego imienia straci życie zyska życie wieczne. Chyba, że przeważą względy pragmatyczne – dopłaty do ziemi i odzyskiwanie kościelnych majątków czy pozyskiwanie środków na remonty i konserwacje zabytków. Brakuje wśród hierarchów księdza biskupa na marę księdza kardynała Wyszyńskiego, na miarę ostatecznych czasów. No posumus. Tego oczekuje prosty lud boży, zwykli prostaczkowie dla umocnienia wiary i fundamentów Kościoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here