Obóz Narodowo-Radykalny domaga się od ministra Mariusza Kamińskiego wyjaśnień w sprawie inwigilacji ich środowiska, jaka miała miejsce za rządów PO-PSL. O tym, że ONR-owców namierzano przyznał nawet były szef ABW z czasów poprzedniej koalicji, Krzysztof Bondaryk.

ONR wydał w związku z tym oświadczenie, w którym czytamy: „Podczas sejmowego sprawozdania z audytu rządów PO-PSL, pan minister Mariusz Kamiński, Koordynator Służb Specjalnych ujawnił szokujące informacje o skali inwigilacji i innych czynności operacyjnych służb specjalnych wymierzonych w środowiska patriotyczne, katolickie i narodowe. W wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” nr 20/171 z 16 maja 2016 r. pan minister doprecyzował, że inwigilowano również grupy skupione wokół Marszu Niepodległości. Następnie, Krzysztof Bondaryk, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na antenie Radia ZET, w rozmowie z 19 maja 2016 r. przyznał wprost, że służby specjalne pod jego nadzorem prowadziły inwigilację osób związanych ze środowiskiem Obozu Narodowo-Radykalnego, zarejestrowanego stowarzyszenia działającego zgodnie z literą obowiązującego prawa.

Tego rodzaju działanie jest oczywistym godzeniem w swobody obywatelskie i w pełni obnaża totalitarne zapędy partii mieniącej się „obywatelską”, która w czasie swoich rządów nie wahała się wykorzystywać wszelkich metod do walki ze środowiskami opozycyjnymi wobec ówczesnej władzy. Instrumentalne wykorzystywanie służb specjalnych do bieżącej walki politycznej przywodzi na myśl najgorsze okresy historii i absolutnie dyskredytuje osoby nadużywające w ten sposób władzy. Nie dziwi nas bierność w tej sprawie p. Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który zdążył przyzwyczaić Polaków do działań podejmowanych wyłącznie z pobudek ideologicznych, nie mających nic wspólnego z urzędem jaki piastuje. Zaskakuje nas natomiast brak poważnych działań ze strony aktywnych polityków (również tych mieniących się „narodowymi”), którzy wolą swoją energię poświęcać niekończącym się jałowym sporom.

Wzywamy ministra Mariusza Kamińskiego do przedstawienia na piśmie pełnego raportu o skali nielegalnych działań służb pod rządami koalicji PO-PSL, zwłaszcza tych wymierzonych w legalnie działające środowiska narodowe. Domagamy się również wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec wszystkich osób odpowiedzialnych za nadużycia władzy włącznie z odpowiedzialnością karną”.

W

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here