(Z redakcyjnej poczty) – Poważny niepokój budzi poselski projekt ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, złożony na ręce Marszałka Sejmu w dniu 06 listopada 2017 roku. Proponowane w treści projektu zmiany, wśród polskich przedsiębiorców i rolników prowadzących działalność w branży tzw. „futerkowej” budzą zastrzeżenia co do celowości ich wprowadzenia oraz uzasadniony niepokój w przedmiocie dalszego istnienia sektora produkcji skór zwierząt futerkowych.

Zadaniem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK jest między innymi ochrona swobody prowadzenia działalności gospodarczej niezależnie od rodzaju oraz dbałość o poszanowanie interesów rodzimego biznesu.

Projekt złożony przez grupę posłów z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, uderza w ten sektor rynku, który jest niezwykle istotny dla polskiej gospodarki. Polska jest drugim w Europie, a trzecim na świecie producentem skór zwierząt futerkowych.

Konsekwencją uchwalenia ustawy, której wnoszący projekt zdają się nie zauważać, będzie likwidacja dochodowej dla naszych obywateli branży, gdzie zatrudnionych jest blisko 50 000 osób.

Negatywne skutki obowiązywania ustawy dotkną nie tylko samych przedsiębiorców, których przepisy bezpośrednio dotyczą, ale wiele osób powiązanych, świadczących usługi dla likwidowanej branży.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK stoi na stanowisku opowiadającym się za jak najszybszym odrzuceniem przedmiotowego projektu ustawy przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Oceniając zaś projekt pod względem treści przedłożonego uzasadnienia Stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę na krótkowzroczność wnoszących projekt polityków, która jest następstwem politycznej poprawności.
 
Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK
Karol Skorek – prezes Zarządu
Artur Szczepek – wiceprezes Zarządu
Jacek Janas – członek Zarządu
dnia 20 listopada 2017 roku

6 KOMENTARZE

  1. Taaa! Pan Telus w P-wie Tryb, twierdził, że rząd PiS i większość w parlamencie jest za branżą rolniczą zatrudniającą 4 miliony ludzi, a jednocześnie pragnie ujebać futerkową gałąź, tejże rolniczej branzży i wywalić, lekko, licząc 100000 ludzi z pracy plus ich rodziny. Pięknie, k…a, pięknie!

  2. 50000 tys. – TYLE LUDZI W POLSCE NIE MIESZKA NIE MÓWIĄC ŻE HODUJE FUTERKOWE ZWIERZAKI. chyba Pan Marek pomylił pisownie liczebników?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here