W czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki miała miejsce demonstracja przeciwników WOŚP. Jej organizatorem był Ruch Suwerenności Narodu Polskiego. Organizacja znana z częstych kontrowersyjnych pikiet.Przeciwnicy WOŚP zarzucali liderowi orkiestry promowanie zabijania osób starszych, przeznaczanie części zebranych pieniędzy na Przystanek Woodstock, podczas którego, za akceptacją WOŚP, promują się sekty i lewicowi ekstremiści, finansowanie WOŚP z pieniędzy podatników.

Protest został dostrzeżony przez ekipę Pyta,pl. Organizator protestu sprostał wyzwaniu jakim były pytania satyryków. Satyrycy z Pyta.pl mogą liczyć na agresje tylko ze strony Antify i Kazimiery Szczuki.

Liczni wolontariusze zbierający datki na WOŚP sprawili że prawie wszyscy przechodnie posiadali przylepioną nalepkę z logiem WOŚP. Nie posiadający nalepki zdecydowanie wyróżniali się z tłumu. Nie oznakowani przez WOŚP wyglądali jak Żydzi w Norymberdze podczas zlotu nazistów.

Wśród zbierających w okolicach Traktu Królewskiego było wielu rekonstruktorów w mundurach wojsk z czasów II wojny światowej. Z okazji WOŚP budynki były specjalnie oświetlone i przystrojone banerami. Pałac Prezydencki był oświetlony na czerwono, na czerwonym tle wyświetlano logo WOŚP. Krwisto czerwony kolor na siedzibie prezydenta Komorowskiego wyglądał demonicznie, ściany wyglądały jak skąpane we krwi. Na Pałacu Kultury i Nauki wisiał gigantyczny bilbord z logiem WOŚP. Sam Plac Defilad był ogrodzony. Przed sceną na której występowały zespoły muzyczne bawiło się kilka – kilkanaście tysięcy osób.
Jan Bodakowski
Foto.: Jan Bodakowski

2 KOMENTARZE

  1. zapraszamy do skorzystania z usług zespołu muzycznego NightFever

Comments are closed.