Piknik prawicowy mamy już za sobą. Odbył się on tak jak rok wcześniej, w dniach końcowego weekendu sierpnia w Wiśniowej Górze koło Łodzi.


Na pikniku prelekcje wygłaszali: etyk dr med. Hanna Wujkowska ze środowisk „Pro life”, prof. Michał Wojciechowski, prof. Jerzy Robert Nowak, ekonomista dr Rafał Wójcikowski i kulturoznawca, historyk dr Jan Przybył. Uczestnikami byli głównie członkowie UPR-u z całej Polski  oraz przedstawiciele innych zaprzyjaźnionych partii, stowarzyszeń i ruchów. Dyskusje na różne tematy, W tym również dotyczące możliwości porozumienia się polskiej prawicy toczyły się przy ognisku do późnych godzin nocnych.
Okazało się , że w trudnych realiach socjalistycznych współczesnej Polski da się coś pozytywnego zrobić. Przykład nr 1: inicjatywa Oddziału Zielonogórskiego UPR polegająca na odebraniu od władz gminnych niesłusznie naliczonego „podatku przedszkolnego”!
Przykład nr 2: skoordynowana akcja środowisk konserwatywno-liberalnych, z portalem Prokaptalizm.pl na czele, która doprowadziła do złożenia przez Posła Antoniego Macierewicza skargi do Trybunału Konstytucyjnego RP na traktat z Lizbony!
Piknik pomimo deszczowej pogody był bardzo udany.
Piotr Korzeniowski
zdjęcia: Jacek Klecel
Od redakcji: wkrótce na naszym portalu zamieścimy wykład dr Rafała Wójcikowskiego – „Było źle, jest jeszcze gorzej”, wygłoszony podczas pikniku.
Fotoreportaż:
1. dr Hanna Wujkowska
2. dr Jan Przybył
3. prof. Jerzy Robert Nowak
4. dr Rafał Wójcikowski
5. Dyskusja i autografy
6. Muzyczny akcent ogniska
7. Przy ognisku
8. Słuchacze piknikowych wykładów
hanna_wujkowskajan_przybyljrnrafal_wojcikowskidyskusja_autografymuzyczny_akcent_ogniskaprzy_ogniskusluchacz_piknikowych_wykladow

10 KOMENTARZE

 1. spotkać, pogadać, zawsze miło…
  ale ta grupka nie prezentuje, żadnej wartości politycznej,
  nawet nie była w stanie zebrać kilku tysięcy podpisów pod kandydaturą Sławskiego na senatora…

  a tymczasem prawdziwa UPR + WIP
  przygotowuje się do kampanii samorządowej
  tylko w Warszawie gdzie startuje Janusz Korwin-Mikke, już zorganizowano 160 przedstawicieli na każdy podokręg w miesicie

 2. Panie R.R. od czegoś trzeba zacząć. Kropla drąży skały. Takie wpisy jak Pańska tylko powoduja dalsze skłócanie prawej sceny politycznej w Polsce. Zadrażnianie, ośmieszanie, szyderstwa i podobne działania nie jednoczą i nie prowadzą do zdobyci władzy i odbudowy Polski. Chyba, że ma się zadanie do wykonanie od konkurencji czytaj lewaków albo od razwiedki obcej lub miejscowej, to by wszystko tłumaczyło.

 3. A kim właściwie jest pan Radzisław Ranczak, że wyraża takie opinie? Skąd wie co jest prawdziwe, a co nie? Myślę, że każde ugrupowanie powinno robić swoje a nie się czepiać niczym przysłowiowy rzep.
  Mamy pewną rolę do wypełnienia wobec społeczeństwa na polu historii, edukacji ekonomicznej czy w sferze moralnej i to powinniśmy czynić a nie udowadniać wyższość świąt Bożego Narodzenia od Wielkanocy budząc niesmak i śmieszność wśród naszych zwolenników.
  Panu Radzisławowi szczerzę radzę aby sam włączył się w wir upowszechniania racji prawicowych w otaczającym środowisku a zobaczy jakie to trudne i ile daje satysfakcji. Tylko uprzedzam, trzeba uzbroić się w pokorę i cierpliwość.

 4. ta grupka to się spotkała w Wiśniowej Górze,
  to zwykli rozbijacze Unii Polityki Realnej,
  przypominam,
  że poprzedni prezes Witczak ukradł pieniądze UPR,
  a jego następczyni „teoretycznie” Pani Kocik, od pół roku nie może zostać wpisana do rejestru sądowego jako „prezes UPR” bo sąd ma wątpliwości czy została wybrana legalnie,
  popytajcie ją…

 5. Ciekawe czy na tym pikniku byli inni wielce zasłużeni rozłamowcy: Witczak, Chojecki, Brzezina, Jędrzejewski, Sławski …

 6. Ewidentnie widać, że pp. RR i Mirosław to są TW SS i dlatego skłócają prawice dla dobra razwiedek i lewactwa.

 7. Wymiana opinii sięgnęła przysłowiowego bruku w związku z tym panom RR i Mirosław zalecam spotkanie z dobrym lekarzem w tej branży. W razie czego służę pomocą.

 8. Czy będzie relacja z konkurencyjnego pikniku z Zawadów koło Częstochowy oraz bieżace relacje z obozu PAFERE z Sulejowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here