Wojciech Cejrowski: III RP to kraj pozorów

III RP: Ustrój pozorów. Kapitalizm jest pozorowany, demokracja pozorowana, swobody gospodarcze pozorowane. Jeśli któryś z Czytelników nie rozumie o czym mówię, to podam przykład: proszę się zastanowić, kto w Waszej gminie wygrywa przetargi na dochodowe zlecenia? Czy szeregowy obywatel bez układów ma szanse złapać prawdziwie intratne zlecenie?

41
Foto.: www.prokapitalizm.pl

Wojciech Cejrowski dla PROKAPITALIZM.PL
Od programu „WC Kwadrans” upłynęło już kilkanaście lat… Jak – w Pana opinii – od tamtego czasu zmieniła się Polska?

Zmieniła się na gorsze w tych kwestiach, które były tematem „WC Kwadransa” w wielu innych kwestiach zmieniła się na lepsze. No ale zmiany na lepsze nie powinny usprawiedliwiać upadku w innych dziedzinach. Owszem jesteśmy duuużo bogatsi niż 15 lat temu, mamy odnowione domy, wymienione okna, plazmowe telewizory, komputer w prawie każdym gospodarstwie domowym, owoce cytrusowe na co dzień… Mamy, mamy, ale „mieć” to tylko kawałek sukcesu – a co się porobiło z „być”. Co z wartościami? No na przykład gdzie się podziewa sprawiedliwość? Czy to sprawiedliwe, że były ubek, czy milicjant ma minimalną emeryturę w wysokości 6500, a jego ofiara dostaje niecałe 2000zł? czy to sprawiedliwe, że znamy z imienia i nazwiska mordercę Grzegorza Przemyka, znamy jego adres, i wypłacamy mu emeryturę kombatancką dla byłych pracowników resortu bezpieczeństwa, a le jednocześnie nie możemy tego znanego nam z nazwiska mordercy skazać za morderstwo? Czy to sprawiedliwe? Czy sprawiedliwe jest, że działacze komunistyczni z czasów PRL-u, którzy służyli interesom obcego mocarstwa, teraz są biznesmenami, bo w latach dziewięćdziesiątych przejęli majątek narodowy? Ja wtedy robiłem wspomniany „WC Kwadrans” i również wtedy zadawałem te pytania, tylko że wtedy miałem jeszcze nadzieję, że moje pytania nie pozostaną retoryczne. Dzisiaj już wiem, że mordercy dożyją spokojnej śmierci na wysokich emeryturach.

Poruszał Pan wówczas szereg tematów, które określane były mianem „politycznie niepoprawnych”. Łajano Pana za to, wyzywano od „faszystów”, „rasistów” itp… Brylował w tym zwłaszcza organ Adama Michnika… Czy dziś program w podobnej formule byłby w ogóle możliwy w jakiejkolwiek TV w III RP? Szaleństwo „politycznej poprawności” poszło chyba o kilka kroków do przodu, a w swojej książce sprzed lat, „Kołtun się jeży”, wspomina Pan, że już wówczas cenzurowano Pana program…

A dzisiaj ludzie pytają czemu nie wznowię „WC Kwadransa”, ja zaś odpowiadam, że nie mam gdzie. Wtedy jeszcze trwał spór, moje poglądy były wprawdzie ostro krytykowane, a mnie wyszydzano, lub (w „Gazecie Wyborczej) nazywano wprost faszystą, ale jednak debata publiczna trwała – czyli było takie miejsce, gdzie można się było wypowiedzieć. Dzisiaj o takie miejsca trudno. Poza tym dzisiaj już jesteśmy w Unii, a w Unii można zostać ukaranym za nazywanie homoseksualizmu zboczeniem, bo w Unii to już nie jest zboczenie tylko preferencja – jedna z kilku normalnych opcji. Wniosek z tego taki, że nauka Kościoła Katolickiego stopniowo przestaje być legalna. No bo Katechizm poucza wyraźnie, ze grzech sodomski po pierwsze jest grzechem, po drugie bardzo ciężkim, po trzecie jest to odstępstwo od normy, czyli zboczenie, a nie jedna z opcji. W Kościele opcje to małżeństwo z kobietą lub celibat – to są dwie dostępne i równoprawne opcje, natomiast spółkowanie mężczyzny z mężczyzna jest takim samym „obrzydlistwem w oczach Boga” jak spółkowanie mężczyzny z owcą.

Co Pan czuł gdy śp. Lech Kaczyński, prezydent RP podpisywał w ubiegłym roku Traktat z Lizbony?

Zażenowanie i złość. Ten Traktat to taki… bardzo cichy, dyskretny, aksamitny rozbiór Polski. Nawet się nie spostrzegliśmy, jak po raz kolejny utraciliśmy suwerenność. Polska ma teraz tyle samodzielności co Księstwo Warszawskie, lub Kraj Przywiślański. Każdą ustawę przed jej wprowadzeniem musimy konsultować z caratem. Carat musi wyrazić zgodę. Carat mieści się w Brukseli.

Jak określiłby Pan gospodarczy ustrój III RP?

Ustrój pozorów. Kapitalizm jest pozorowany, demokracja pozorowana, swobody gospodarcze pozorowane. Jeśli któryś z Czytelników nie rozumie o czym mówię, to podam przykład: proszę się zastanowić, kto w Waszej gminie wygrywa przetargi na dochodowe zlecenia? Czy szeregowy obywatel bez układów ma szanse złapać prawdziwie intratne zlecenie? A kto w takim razie ma szansę? Kolesie? A kto to są ci kolesie? Stare towarzystwo z czasów komuny? A może ich dzieci? No to mają Państwo dowód, który od początku był w Waszych głowach! Dowód na to, że swoboda gospodarcza jest pozorna. I demokracja też jest pozorna. Tak twierdzę. Dowód? Ponad 70% Polaków jest za utrzymaniem kary śmierci dla gwałcicieli i brutalnych morderców. Gdyby demokracja działała, to głos 70% większości byłby uwzględniony w Kodeksie Karnym. A nie jest. Ponad 90% Polaków uważa, że nie powinno się płacić za publiczne miejsca parkingowe w mieście. Gdyby demokracja była prawdziwa, a nie pozorowana, to głos 90% większości byłby uwzględniony. I tak dalej i dalej. Państwo to wszystko wiedzą, tylko mało kto na co dzień o tym myśli.

Czy wszystko, co się dzieje w polskiej gospodarce nadaje się do krytykowania? Czy dostrzega Pan jakieś pozytywy?

Zawsze są jakieś pozytywy. Ale o pozytywach nie trzeba wiele gadać, bo w pewnym sensie pozytywy stanowią normę. No przecież normalnie jest wtedy, gdy jest dobrze w gospodarce, dobrze w szkole, dobrze w służbie zdrowia. A kiedy jest dobrze, kiedy silnik pod maską pracuje cicho i spokojnie, kiedy się nie psuje, to nawet go nie zauważamy – tak ma być, ma się nie psuć, ma chodzić cicho.  Krzyk podnosimy, gdy coś NIE działa dobrze. No i w gospodarce podobnie – krzyk podnosimy gdy coś szwankuje.

W którym kierunku powinny iść zmiany w sferze gospodarczej? Póki co rząd planuje podwyżkę podatku VAT, niewykluczony jest wzrost składek na ZUS… A premier Donald Tusk tłumaczy w telewizyjnym wystąpieniu, że podwyżka podatków jest niezbędna po to, byśmy mogli utrzymać wzrost gospodarczy… Czy to się w ogóle trzyma kupy?

Na dzień przed wyborami premier Tusk zapewniał, że jesteśmy zieloną wyspą, a dzień po wyborach przekonywał, że mamy czarną dziurę w budżecie i trzeba się ratować. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy premier kłamał, a kiedy mówił prawdę. Ale jestem w stanie stwierdzić, że albo ta zielona wyspa była kłamstwem, albo jest kłamstwem czarna dziura. Tak czy owak jak mnie ktoś na tym szczeblu publicznie i bez żenady okłamie, to ja mu już nigdy potem nie wierzę.

Czy podróżując po różnych krajach trafia Pan na miejsca, gdzie panuje pełna wolność gospodarcza?

Owszem i zawsze z wielką radością pokazuję te miejsca w programie. Ostatnio powtarzali odcinek z Brazylii pod tytułem „BIEDA”, a w księgarni można jeszcze kupić DVD z odcinkami z Amazonii na którym jest odcinek „MIASTO W DŻUNGLI”, no i odcinki z Meksyku też opowiadają o takich miejscach, gdzie żadna władza nam się nie wtrąca do interesów. Dlatego właśnie z taką radością przenoszę różne moje interesy do Ameryki Południowej.

Jak pod względem wolności gospodarczej kształtuje się sytuacja w krajach Ameryki Łacińskiej? W wielu z nich władzę sprawuje lewica, nie kryjąca ciągotek nacjonalizacyjnych, protekcjonistycznych, rewolucyjnych…

W Ameryce Południowej władza jest najczęściej pyskata, ale nieskuteczna. Siedzi w stolicy i ma zbyt krótkie ręce, by dosięgnąć biznesów, które prowadzone są w głębi kraju. Są oczywiście wyjątki – Wenezuela zamienia się w kraj komunistyczny i tam swobody gospodarczej nie ma. No i Kuba.

Czy od ludów, które odwiedza Pan w najbardziej egzotycznych miejscach moglibyśmy się czegoś nauczyć? Jeśli tak to czego?

Nie wiem co mam Panu odpowiedzieć. Najpierw musiałbym wypytać kto konkretnie miałby się uczyć, bo każdy jest inny i każdemu przydatne inne nauki. Musiałbym też wiedzieć, czy ta osoba to kobieta, czy mężczyzna, starzec, czy młodzian, a może dziecko. Musiałbym wiedzieć czy sprawny, czy inwalida… Bo na przykład inwalida mógłby się przede wszystkim nauczyć, że nie jest upośledzony, tylko wyróżniony. Otóż Indianie bardzo sobie cenią inwalidów. Wiedzą doskonale, że ślepiec lepiej słyszy i ma bardziej wyczulony węch od osób widzących. Dlatego ślepców wystawiają na nocną wartę, kiedy nic nie widać, natomiast potrzebny jest czuły słuch, a i węch nie do przecenienia, bo drapieżne koty – jaguary –  wyraźnie cuchną, to samo pekari. Osoby z padaczką traktowane są prawie jak święte – wszyscy się nimi opiekują, bo stan drgawek to jakby przejście do innego świata.

Ależ ludy te określane są u nas często mianem „zacofanych”, „prymitywnych” itp… Wielu „ludzi światłych” powie, że to chyba raczej one od nas powinny się uczyć: postępu, tolerancji, demokracji, równouprawnienia, parytetów…

Ludzie tak mówią, bo nie byli wśród Indian. Nie mają pojęcia jak tam jest, więc gadają głupstwa.

A poważnie… Czy my moglibyśmy coś wnieść do ich kultury? Czy próbował Pan kiedykolwiek mówić im o Chrystusie, Kościele katolickim, zbawieniu? Przekonywać ich np. do naszej religii?

Od tego są misjonarze. Ja się nie uchylam, ale też nie wchodzę w kompetencje osób, które poświęcają całe swoje życie robocie ewangelizacyjnej. Angażuję się za to bardzo mocno w pracę misyjną w Polsce (śmiech) – występuję ostro przeciw aborcji, przeciw zboczeńcom na ulicach, przeciw gołym cyckom w kioskach.

Co mogłoby – Pana zdaniem – uzdrowić atmosferę jaka od lat panuje w naszym kraju, a w ostatnich miesiącach szczególnie? Czy w ogóle jest to możliwe dopóki tzw. salon panuje nad ludzkimi umysłami? Jak to zmienić, jak odwrócić ten trend? Dlaczego ludziom tak łatwo nagle wmówić, że krzyża nie powinno być w przestrzeni publicznej, że jego miejsce jest w czterech ścianach kościołów? Przecież jeszcze niedawno większość Polaków nie zaprzęgała sobie tym głowy, krzyż był cały czas obok nas, z nami, a teraz nagle okazuje się, że prawie wszystkim ten krzyż przeszkadza…

Różaniec, albo jakakolwiek inna modlitwa zmawiana regularnie i twardo. Klękasz człowieku i modlisz się wytrwale dla Ojczyzny ratowania. To może być jedna Zdrowaśka dziennie, ale za to CODZIENNIE, uporczywie, twardo. Takie namolne walenie w drzwi Pana Boga. Pukajcie, a będzie Wam otworzone.

Ksiądz Stanisław Małkowski, w wywiadzie jakiego niedawno udzielił naszemu portalowi stwierdził, że sprawa krzyża ma nie tylko wymiar polityczny. Dla niego ten wymiar jest najmniej istotny. Jak twierdzi, walka o krzyż ma przede wszystkim wymiar cywilizacyjny, duchowy, jest to wojna światów, wojna dobra ze złem… Co Pan o tym myśli?

To samo co x. Małkowski. I nie mam nic do dodania.

W tym samym wywiadzie ksiądz Małkowski stwierdził również, że katastrofa smoleńska to „zbrodnia dokonana z zimną krwią”… Wymienia również nazwiska tych, którzy w jakimś sensie za nią odpowiadają… Czy podziela Pan tę opinię? Przyzna Pan, że to bardzo mocne słowa…

Tej opinii nie słyszałem, więc jej nie potrafię skomentować. Natomiast na razie wszystkie znane mi dowody i poszlaki wskazują na Ruskich. Dlatego właśnie domagam się publicznie by śledztwo rozwiało moje podejrzenia w tym zakresie. Bo ja wcale NIE chcę, żeby się okazało, ze to zrobili Ruscy. Wie Pan jakie by to miało konsekwencje dla Polski? Więc ja chcę twardych dowodów wykluczających ruski udział w katastrofie. Na razie jednak śledztwo dostarcza dowodów i poszlak potwierdzających ten najgorszy scenariusz.

Na koniec… Sprzedaje Pan swoje książki w setkach tysięcy egzemplarzy, Pański program w TV oglądają miliony widzów, na spotkania z Panem przychodzą setki ludzi… Co by było gdyby nagle ktoś zawołał: „Cejrowski na prezydenta!”?

Ludzie czasami wołają, ale nic z tego nie wynika. Nie mogę kandydować, gdyż byłem karany. Dostałem wyrok za krytykowanie pijackich ekscesów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Kwaśniewski ostatecznie, po latach, przyznał się, że był pijany wtedy gdy o tym mówiłem, ale mojego wyroku jakoś nikt nie cofnął. Jako osoba karana nie mogę kandydować na urząd prezydenta RP.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Paweł Sztąberek

41 KOMENTARZE

 1. Obawiam się, że sama modlitwa w intencji ojczyzny może nie wystarczyć. Ale warto spróbować.
  Co do Ameryki Południowej, to tam panuje zupełnie inne prawo własności. W wielu krajach wystarczy wyjść na ziemię niczyją i robić tam swój dom czy biznes.

 2. proszę przeczytać zmienioną wersję. Rozczarowanie oczywiście. Nie padło pytanie, dlaczego poparł katosocjalistę Jurka, więc trwam przy rozczarowaniu.

 3. i jeszcze jedno: ja im silniej kogoś podziwiam, tym większe potrafi być moje rozczarowanie. Na WC srodze się zawiodłem (m.in. także w kwestii wolności wyboru co do narkotyków czy artystycznej ekspresji – „obrażanie religii jest zabronione”).

 4. Panie Cejrowski! Bez wymówek!
  Skazanie po czasie się zaciera i wówczas człowiek jest niekarany! Nie będzie formalnych przeszkód….

 5. Ale tak konkretnie o co Panu chodzi bo nie za bardzo rozumiem Pana wywodów ? Proszę podać
  przykład jak Pan zlikwidowałby nasze długi będąc np. Premierem, Prezydentem itp. ?
  Szczerze oddany Czytelnik !

 6. MODLIMY SIE POD ZASIEKAMI ,KTORE ODDZIELAJA NAS OD KRZYZA KATYNIA II.KS. MALKOWSKI KAPLAN NIEZLOMNY ,KTORY DOTAD GLODOWAL NIE MIAL ZAPEWNIONEGO POSILKU,OBIADU ,TYLKO RESZTKI ,JESLI ZOSTALY.NIE ZABILI GO ,ALE GLODZILI I UPOKARZALI.HANBA,HANBA ,HANBA.ZAMKNELI MU USTA BRACIA ?JEZU CHRYSTE KROLU POLSKI!!!!MARSZ INTRONIZACYJNY CHRYSTUSA KROLA WARSZAWA 19 WRZESNIA SPRZED SEJMU GODZ 14 ZAPRASZAMY PATRIOTOW,VIVAT POLONIAE!!!!

 7. jak sie pan cejrowski tak strasznie zniewolony i uciemiezony czuje w Polsce to niech wyjedzie do dzungli amazonskiej i nie wraca wszyscy beda szczesliwsi

 8. a ten ksiadz Małkowski pozal sie boze powinien odpowiadac za zniesławienie . no chyba ze ma na to jakies dowody w co szczerze watpie .Moze wtedy przestałby dzielic sie z szerszym gremium swoimi chorymi urojeniami i wydumanymi teoriami spiskowymi .Rownie dobrze ja moge twierdzic ze to jarosław brata wykończył zeby zostac prezydentem .

 9. Szkoda, że w wywiadzie Pan Cejrowski nie opowiedział nic o swoich bardzo bliskich kontaktach z szamanami i o tym co dobrego wyniósł z tych spotkań.

 10. Jeszcze jedna osoba, którą można szanować za pewną niezłomność w poglądach, plecie trzy po trzy, że ROSJANIE dokonali ZBRODNI w smoleńsku. Oszołom. Wstydź się pan, panie Cejrowski

 11. Owszem w oczach Boga obcowanie mężczyzny z innym mężczyzną jest obrzydliwe. Tak samo dla Boga RÓWNIE obrzydliwe jest jedzenie ryb nie mających łusek (owoce morza) oraz zwierząt nieparzysto kopytnych. Odsyłam do Starego Testamentu (Księga Powtórzonego Prawa). I proponuję przeczytać w całości).

 12. Pan WC to dla mnie wielki problem. Genialne sa jego programy „Boso przez swiat”, inteligencja, poczucie humoru, nawet wstawki w stylu Korwina -Mikke sa czesto celne i pobudzajace do myslenia. Generalnie pod tymi wzgledami dla mnie pierwsze miejsce ex equo z Wojciechem Mannem. A jak sie wezmie za polska polityke to paranoja w stopniu 10/10, nawet trudno wyslac do psychiatry bo medycyna nie potrafi tego leczyc. I co myslec o takiej osobie?
  Z.

 13. Przeciwnicy p. Wojciecha używają tych samych słów (oszołom, ma się leczyć itp.) Świadczy to o poziomie „komentatorów”, gdy nie ma co powiedzieć zostaje złość. Cóż, jak jedyną opcją staje się GW, to ma się jedną oficjalną „nowomowę”, świeżą, „inteligentną” i nowoczesną (codzienni w GW). Do rozpoznaniu od razu 🙂 Jak psy uwiązane na łańcuchu, dużo ujadają, a i tak nie ugryzą.

 14. przecież „racjonalista” to zbiór lewicowego chłamu. ich artykuły na temat aborcji czy homoseksualizmu – żywcem wyjęte z postmodernistycznego bełkotu. porażający jest problem niezrozumienia podstawowych zagadnień (np. konkurencja działa, bo „pieniądze nie leżą na ulicy” i przez to zmowa rynkowa nigdy nie trwa długo). dyskusja na racjonaliście nie ma sensu. wierzą w potęgę własnych umysłów, w pychę, grzech śmiertelny.
  a jak chcą faktów i przykładów to „Wolny Wybór” Freemana powinien zaspokoić ich potrzeby.

 15. Uprzejmie apeluję do redaktora tego ciekawego wywiadu o poczytanie sobie do poduszki zasad pisowni polskiej, a interpunkcji w szczególności…Nie chcę być nieuprzejma(choć i tak na to wychodzi), ale trochę przeszkadza to w odbiorze tekstu, który, muszę przyznać, jest dość interesujacy. Autorom niektórych(podkreślam-niektórych!)komentarzy też by się to przydało…

 16. nie widzę problemu w luźnej formie komentarzy. każdy komentuje, jak chce – najwyżej po pewnym czasie nikt nie będzie wypowiedzi komentującego czytał.

 17. W moim mniemaniu „luźne” nie znaczy pozbawione podstawowych zasad pisowni, ale każdy może mieć oczywiście odmienne zdanie na ten temat. To, w jaki sposób się wypowiadamy, świadczy tylko i wyłącznie o nas samych! 🙂

 18. Jeśli już mówimy o ortografii, to obowiązuje ona również tego, kto krytykuje. Krytyka nawet bardziej obowiązuje.
  > nieuprzejma(choć
  Nawias nie może łączyć się bezpośrednio z poprzednim wyrazem, powinien być odstęp.

 19. jak zaczniemy się czepiać takich pierdołek, to chyba nigdy już słońca nie ujrzymy – tylko w internecie będziemy siedzieć, krytykować i wskazywać każdą literówkę i brakującą spację.

 20. Ortografia jest ważna, ale bez przesady. Pan Wojtek ma rację, ale zamiast na treść, patrzy się na formę i na jego argumenty odpowiada w stylu: „a bo redaktor się nie uczesał”.
  Przeciwnicy Cejrowskiego nie mają żadnych argumentów, przeważnie tylko jazgot i wyzwiska.
  Co do ryb bez łusek – w Piśmie jest również o objawieniu św. Piotra. Ryby bez łusek i owoce morza można jeść spokojnie.
  Homoseksualizmu Pismo nie akceptuje.

 21. Oj biedna nasza Polska cała, Cudotwórców se wybrała!!! Niesioł z Palikotem tylko PiSem nas wciąż straszą. Tusk i gajowy Komorowski to dwa fircyki, co bez krępacji na wybory cuda zawsze obiecywali POlskiej nacji. Trafnie też uznawali, że lud to kupi, bo jest ciemny oraz mocno głupi. Młodzież niby wykształcona ale także w PeO uwierzyła, do urn wartko POdążyła. A tu cudów nie ma!! POzostaje tylko ściema! Bo bezrobocie z POdatkami jak gruźlica pną się w górę, Rosną ceny i zarobki platformianych niedorajdów, Obcy biznes się rozwija, Polski kurczy żagle zwija, Z Unii forsa POgrzebana, Autostrady i stadiony spartolone albo zawalone, Służba zdrowia dogorywa, Pielęgniarki i robole nędznie grosze zarabiają, Chamy z PSLu PO ichniemu też śpiewają, Bez Hitlera wciąż do rajchu za robotą swoje biedne dzieci gnają, A czerwoni wraz z Platformą ustawowo narkotyki twarde jako miękkie PO wyborach szybko wprowadzają, Przyrost naturalny skrobankami z eutanazją POwstrzymają, W WOŚP Orkiestrze i Woodstocku zluzowane nastolatki POlskie świnki wciąż na haju, swoje młode ciała dają, PO z SLD z patriotyzmem IPNu, TVP i TV Trwam już się rozprawiają, Polskie Radio i TVP zawłaszczają, a SBcy z agentami brudne łapy w PRLu zanurzone zacierają. Wiersz jest dobry ale nie mój. Przepraszam autora za moje w nim zmiany i pozdrawiam!!

 22. @kamil jak można w ogóle pisać, że „modlitwa może nie wystarczyć”?! czy jest coś co może więcej niż ona?
  Co do samego wywiadu:
  „Na dzień przed wyborami premier Tusk zapewniał, że jesteśmy zieloną wyspą, a dzień po wyborach przekonywał, że mamy czarną dziurę w budżecie i trzeba się ratować.”
  O ile zwykle zgadzam się z poglądami p. Cejrowskiego, o tyle tutaj daje on sygnał, że myli pewne pojęcia. Wzrost gospodarczy i dziura budżetowa nie są ze sobą _bezpośrednio_ powiązane. Oczywiście większy wzrost gospodarczy zmniejsza szanse na dziurę budżetową, ale jej nie wyklucza. Dziura powstaje wtedy, gdy wydaje się więcej niż się zarabia. Tak więc wzrost gosp. pozwala wydać więcej bez tworzenia dziury, ale jak Rząd nie wprowadza reform i nieudolnie zarządza finansami Państwa, lub – po prostu – wzrost gosp. jest wprawdzie dodatni, ale na zbyt niskim poziomie, to dziura wcale nie jest wykluczona…
  Tak więc premier wcale nie musiał kłamać, choć można powiedzieć, że przed wyborami przedstawiał te bardziej optymistyczne fakty, a po wyborach już nie ukrywał negatywów.
  Trzeba też przyznać, że PO ma badziewie a nie opozycję, skoro tego nie wykorzystała w czasie kampanii. Tyle że tak to jest, jak ktoś próbuje dzielić i skłócić społeczeństwo zamiast rozmawiać…

 23. Jakim trzeba być idiotą aby domagać sie dowodów na niewinność ruskich? Od kiedy to udowadnia się niewinność? Alibi mają przedstawić?

 24. kiedys irytowal mnie pan Cejrowski, dzis jestem pelna podziwu. wywiad utwierdzil mnie w przekonaniach o inteligencji tego czlowieka i gdyby tacy ludzie byli w rzadzie nie byli bysmy owczesna polska, w ktorej przepasc zarobkowa i spoleczna sie poglebia i poooozornie nie ma komuny.
  demokracja umarla – kiedys pojawil sie taki plakat w moim lo , niestety to prawda, nauczyciele byli zbulwersowani, ale mlodzi ludzie wiedza co sie dzieje… tylko nie moga wyklaszac swoich opini m.in.politycznych bo od razu sa zlinczowani:/

 25. Dlaczego Pan Kłamie Panie Cejrowski?
  Meksyk, gdzie w mafijnych, narkotykowych porachunkach zginęło w zeszłym roku 26tyś ludzi ma być rajem dla biznesu i normalnego życia.Panie Cejrowski nie jest Pan jedyny,który jeździ do Ameryki Południowej.Jak może być wolność gospodarcza w krajach bez silnych fundamentów prawnych.Czy Pan kpi czy idiotę udaje???Naprawdę, nie mogę Pana rozgryźć.Niby to antykomunista,katolik,swój chłop ale czasem to jak agent wpływu się zachowuje.

 26. Szanowny Panie Arkadiuszu!
  Pan Cejrowski w wywiadzie użył sformułowania: „…odcinki z Meksyku też opowiadają o takich miejscach, gdzie żadna władza nam się nie wtrąca do interesów. Dlatego właśnie z taką radością przenoszę różne moje interesy do Ameryki Południowej…” Nieuważnie Pan czyta wypowiedzi WC. Nie było powyżej
  (w wywiadzie) powiedziane, że cały Meksyk jest OK tylko, że są tam „takie miejsca”, gdzie da się z przyjemnością robić interesy!!!!!!!!!

 27. Pan cejrowski jest łajdakiem, który ma nas za durniów. Jak Tusk ma robic reformy gdy opozycyjny Kościól jast narodowo-socjalistyczny i jeszcze jest mnóstwo wymolestowanych, którzy nie sa w stanie się od niego uwolnić? Narodowcy będą protestować przeciw Europie, bo zawsze słuzyli Rosji, po to ich carska ochrana wymyśliła. Dzielenie Polaków, ma na celu osłabienie Polski, to jest stary wynalazek ochrany, kontynuowany przez Rydzyka i Kaczyńskich. Sienkiewicz kazał Kmicicowić werbować bandytów, którzy we własciwym czasie bohatersko umarli za polskiego króla. A Polaków żadnych nie ma w Polsce bo nawet z PiSu wywalaja własnych kłamców. Władza Tuska nie pozwala ich wymordowć po stalinowsku. Kościół jest za karą śmierci za najcięższe zbrodnie czyli za zbrodnie przeciw władzy Kościoła, bo podwójne, przeciw władzy i Bogu. Prze do władzy aby Polaków mordować. Kapitalizm jest dobry, nie dlatego, że kapitaliści są aniołami, tylko dzięki konkurencji. Ubek jest świetny jako drań – kapitalista póki nie zbankrutuje z powodu głupoty, wtedy odcierpi za swoje. Oddał władzę więc coś mu się nalezy – nie musieliśmy strzelać, nie majac zresztą z czego i przy braku strzelców – bohaterów. Teraz ich pełno, więc stąd zarzuty. Jak potępiać pedałow, gdy trudno nim nie zostać. Szkoła nie może zacząć się wcześniej, bo protestują, czas szkolny poświęca sie na religijne absurdy, o tym jak pięknie, gdy Dawid z Panem Bogiem sfaulowali Goliata, a wspaniałe cycki dziewitnastolatek upchane w szkolne mundurki wiedną nieuzywane, chyba, ze je zmolestuje „normalny” księzulo. Pan c. nie wie, bo jest widocznie impotentem, czego sie chce 18- latkowi, ja pamiętam, że nie był to rózaniec. Katecheci dla uzupełnienia pensum obejmuja inne przedmioty i szkoła osiągnęła juz poziom jezucki z końca XVII w., niestety bez łaciny. Otumanieni widzowie i czytelnicy nie rozpoznaja w panu c. zwykłego faszysty, a „czarująca” przewrotność nie przypomina im dopiero co minionego dialektycznego materializmu. Południowa Ameryka, gdzie biznes polega na mordowaniu ludzi, w tym Indian jakze jest urocza. Stąd pretensja, ze w Polsce nie jest tak samo. Dobiliśmy sie wolnych wyborów, uznał je nawet Jrosław Kaczyński, skoro startował, ale Krzyż jest uzywany jako taran aby zdobyc Pałc Prezydencki dla trupa, czyli wampira, a Yaro ma byc wampirem na dzienną zmianę, jako klon nieboszczyka, mimo wyniku wyborczego, bo wampir jest prawidłowy, a demokracja – nie. Oburzał się c. ze ktoś się odlał po sławnym Krzyzem. Byłem tam, a jak dyskusja się przeciągnęła to też o mało…Zabytki i atrakcje są obficie obszczywane, panowie kulturtregerzy! Jak i w wychodku też mi umieszczą krzyż to będe miał dylemat póki się nie ze..m. Niech TV pokazuje Pospieszalskiego, bo uwalnia to widzów od wyrzutów sumienia, że nie płaca abonamentu. I forsa zostaje i sumienie czyste.

 28. ten typ jest chory psychicznie i zawsze byl, i na dodatek stara sie byc ekscentryczny za wszelka cene co czyni go jeszcze wiekszym pajacem niz sam Korwin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here