Tylko ścisłe grono najbardziej zaufanych stronników Sekretarza Stanu Stanisława Szweda z PiS otrzymało zaproszenia na spotkanie w dniu 5.12.2016 roku z Panią Prezes Rady Ministrów Beatą Szydło oraz Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem w Bielsku-Białej.

Gdy w samo południe wszedłem do dawnego Urzędu Wojewódzkiego w stolicy Podbeskidzia, to nie mogłem z początku uwierzyć własnym oczom, bo tylu dawnych komunistów oraz aktualnych socjaldemokratów i tęczowych aktywistów w jednym miejscu nie widziałem od czasu przekrętu okrągłostołowego w 1989 roku.

Okazuje się, że zaplecze Pana Wiceministra Szweda składa się tylko w małej części z członków PiS, bo większość z zaproszonych na spotkanie z Panią Premier , to byli czerwoni, różowi i tęczowi.

Asystent Pana Wiceministra, gdy go zapytałem dlaczego wpuszcza tylu dawnych komuchów na salę, natychmiast wezwał Policję.

Przypomniały mi się stare czasy, gdy w przypadku, gdy ktoś zadawał trudne pytania, to był wyprowadzany na zewnątrz przez mundurowych.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Stanisław Szwed zanim został wiceministrem, przez szereg lat działał w tym samym Regionie Podbeskidzie NSZZ”Solidarność” i nawet wielokrotnie braliśmy udział ramię w ramię w antyrządowych demonstracjach zarówno antykomunistycznych jak i antyplatformerskich, a gdy został wiceministrem, to udaje, że mnie nie zna, a jego młody asystent bardziej zadbał o komuchów niż starych solidarnościowców.

Ja rozumiem, że  Stanisław Szwed pod sztandarem PiS chce poszerzyć swoje zaplecze, ale jeśli zabiega o czerwonych, różowych i tęczowych, to grozi nam zmiana sztandaru na taki, który już dawno został wyprowadzony na śmietnik historii.

Rajmund Pollak

2 KOMENTARZE

  1. Niech Pan wstapi do PiS i kandyduje do wladz partii. Po co robic ciagle zamieszanie i mieszac wszystkich z blotem. To wyglada na hucpe z Pana strony. Czas byc konstruktywnym dzialajacym obywatelem! Ma Pan przeciez nawet nazwisko – Polak. Prosze ta droga informwoac nas o wstapieniu do partii i Pana programie i o sukcesach. Na razie ma Pan opinie rozrabiacza i na sam widok Pana polica jest od razu na miejscu. Pan sam prowokuje ale w jakim celu? Niech Pan buduje a nie pluje w cement!

  2. Mam nadzieję, że nie będzie Pan (???a może pani pod męskim pseudem?) Waldemar robił osobistych obrażających wycieczek, szczególnie odnośnie nazwisk, do autorów artykułów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here