Niewątpliwą spuścizną PRL jest nasycenie wszelkich struktur władzy agenturą sowiecką, niemiecką i każdą inną. Ci agenci, ich dzieci oraz wnuki nie rozpłynęły się we mgle. Stale są i działają rozmaicie na szkodę Polski, w sposób oczywisty i bezczelny. Odgrażają się, że jak wrócą do władzy, to powsadzają do więzień tych, którzy mieli odwagę podnieść rękę na złodziei i ich pobratymców.

Ale to, co widoczne gołym okiem, jest mniej niebezpieczne od tego, co głęboko skrywane. Nie trudno sobie wyobrazić, że nasi wrogowie próbują wywierać wpływy na decyzje rządu niekorzystne dla narodu, a korzystne dla lobby, któremu służą. Zadajmy sobie pytanie jak sami próbowalibyśmy wybrnąć z takiej sytuacji. Człowiek prawy może nie zgodzić się na niecną propozycję i podać się do dymisji, ale to nie załatwia sprawy. Lepiej byłoby uświadomić lobbyście-szantażyście, że spełnienie jego życzenia pociągnie konsekwencje, na które on sam, wcale nie miałby ochoty.

Co by mogło być takim niepożądanym czynnikiem dla szantażysty? Poinformowanie szerokiej publiczności o problemie i konsekwencjach jakie nas czekają. Jeśli sam szantażowany nie może tego zrobić, to należy go w tym wyręczyć. Dziennikarz demaskujący niecne zamiary wynikające z przyjęcia jakichś uregulowań prawnych, może się przyczynić do ich zablokowania. W ten sposób wykona pracę za ministra, premiera czy prezydenta, nawet gdyby ten dygnitarz był podwójnym agentem, nie wiadomo której ze stron sprzyjającym.

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

3 KOMENTARZE

  1. A o to jak wygląda tolerancja, praworządność i wierność PRAWDZIE w wydaniu różnych odmian lewicy!!! ATAK NA PANA STANISŁAWA MICHALKIEWICZA w Poznaniu podczas promocji książki, Jego autorstwa – http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4326
    Dlaczego nie interweniowała POLICJA i atakujących prowokatorów nie zatrzymała na 48 godzin do wyjaśnienia i nie spisała oraz nie zabezpieczyła nagrań jako dowodów i nie przesłuchała świadków. To mogło skończyć się bardzo źle. Czy wobec dowodzących policjantami będą wyciągnięta konsekwencje służbowe, za brak działań? Co na to minister MSWiA z DOBREJ ZMIANY, odpowiadający za Policję Państwową? Chyba odpowiedzi się nie doczekamy.

  2. Pani Todd albo nie wie albo udaje, ze nie wie o kogo chodzi z tymi agentami. To nie sa agenci niemiecy, rosyjscy czy mogolscy, to jest jedna i tam sama agentura, ktora spotyka sie wszedzie pod kazda szerokoscia geograficzna, od USA po Koree Polnocna. To agentura chazarska, powolana do zycia przez chazarska mafie. Jak ktos rzadzi droga oszustwa i klamsta, musi pilnowac aby prawda nie wyszla na jaw, a wszelkie proby krytyki czy nawet przewrotu musza zostac od razu skanalizowane. To widac nawet tutaj na witrynie. Napiszesz cos co nie podoba sie chazarskiej sitwie, zaraz wlaczy sie ich agencina i bedzie probowal dyskreydytowac krytyke i wysle krytykujacego…no wiadomo, gdzie…do psychiatry.

  3. Do pani Todd i Logik: wszystko co zostało napisane to prawda. Problem leży w tym, że agentura nie została ujawniona. Słynny raport o WSI dalej leży nie tknięty, mimo tylu zapowiedzi jego ujawnienia, szczególnie przed wyborami zaklinał się Pan Antoni Macierewicz, że go ujawni i co?. To ukrywanie raportu i brak publikacji, czytaj ujawnienia agentury nosi znamiona zdrady narodowej – zdrady stanu. Kto jest aktualnie dysponentem raportu, oczywiście, że PiS ( Kaczyński), który obecnie szantażuje nim zaprzańców z opozycji.Co na to IPN i my Wyborcy?, nic. Głosujemy dalej na PO lub PiS. Umiemy tylko gębę sobie wycierać Polską Racją Stanu. Więc chrońmy dalej( przez PiS) drani, którzy za cenę administrowania Polską, sprzedadzą się każdej zagranicznej agenturze i zgodzą się nawet na utratę niepodległości za cenę tłustych posad w Europarlamencie i na krajowych politycznych posadach.Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here