Ostatnio Grecja zwróciła się do Niemiec z wnioskiem o odszkodowania wojenne. Zastanawiam się dlaczego tego samego nie uczynił jeszcze dotychczas żaden rząd III RP?

Polska powinna zażądać odszkodowań wojennych nie tylko od Niemiec, ale również od Włoch, od Rosji, od Białorusi, od Ukrainy, od Litwy, od Francji, od Wielkiej Brytanii i od USA.

Niemcy powinni zapłacić nie tylko za wymordowanie kilku milionów Polaków, za zniszczenia wojenne, ale również za sześcioletnią okupację i eksploatację!

Włosi powinni zapłacić nie tylko za faszystowski sojusz z III Rzeszą, ale za gigantyczne zyski jakie były udziałem koncernów Italii z tytułu produkcji broni dla Hitlera i Mussoliniego!

Rosja powinna zapłacić za agresję na Rzeczpospolitą w dniu 17 września 1939 roku,  za wymordowanie ponad miliona Polaków, za wywózki na Sybir ponad 2.000 000 Polaków, za zagarnięcie połowy terytorium Rzeczpospolitej, za eksploatację Polski w latach 1939-1989!

Białoruś powinna zapłacić za tereny II RP, które Anglia, USA i ZSRR przyznały w Jałcie Białoruskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej!

Ukraina powinna zapłacić za zbrodnie na Polakach dokonane przez UPA, OUN i SS Galizien oraz zagarnięcie majątków milionów Polaków wymordowanych lub wypędzonych z Wołynia, woj. Stanisławowskiego, woj. Lwowskiego i tej części Kresów Wschodnich RP, które Anglia, USA i ZSRR przyznały w Jałcie Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej!

Litwa powinna zapłacić za sojusz z Hitlerem, za mordowanie Polaków w trakcie okupacji niemieckiej, za Wilno i inne miejscowości, które Anglia, USA i ZSRR przyznały w Jałcie Litewskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej!

Francja powinna zapłacić odszkodowanie za tchórzostwo we wrześniu 1939roku i nie dotrzymanie wtedy zobowiązań sojuszniczych!

Wielka Brytania i USA powinny zapłacić Polsce odszkodowania za zdradę w Jałcie! 

O ile przed 1989rokiem brak żądań o odszkodowania można było zwalić na komunistów, to bierności wszystkich naszych rządów w tej sprawie po 1989roku nie można już tłumaczyć dominacją Moskwy!

Polska podobno obaliła już komunizm, a zatem najwyższy jest czas, aby Rząd R.P. upomniał się o to, co Polakom się należy zarówno od naszych dawnych wrogów jak i od aktualnych sojuszników.

Rajmund Pollak

5 KOMENTARZE

 1. W pełni popieram autora.Organizacje patriotyczne a jest ich bez liku, powinny się zwrócić do Sejmu RP z petycją o podjęcie uchwalenia ustaw roszczeniowych do państw w/w w artykule.Ale to jeszcze potrzeba odwagi RZĄDZĄCYCH!

 2. Tak, róbcie tak dalej żądajcie od wszystkich czegoś, a potem się dziwcie, że nikt Polaków nie lubi.
  Niech Polska wypłaci odszkodowania Czechom za Zaolzie. Niech Polska wypłaci Ukraińcom odszkodowania za Akcję Wisła. Niech Polska zapłaci odszkodowanie Rosji za zajęcie Moskwy podczas Dymitriad.
  Lepiej doróbmy się sami takiego bogactwa na wolnym rynku jak Amerykanie, Niemcy czy Anglicy, zamiast promować postawę roszczeniową za każdą pierdołę, która kiedyś gdzieś się nam przytrafiła.
  Odszkodowania nic nam nie dadzą, bo otrzymają je i tak rządzący politykierzy, którzy wydadzą je na jakieś badziewie, albo zapełnią sobie nimi kieszenie.

 3. @Bredzisław Komoruski
  „Za każdą pierdołę” Wymordowanie milionów Polaków to dla ciebie pierdoła banderowski pomiocie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here