Wygląda na to, że się zaczyna… Turcja uznała, że ich bezpieczeństwo nie zależy od Ludowej Republiki Stanów Zjednoczonych i praktycznie wypowiedziała Ludowej Republice posłuszeństwo, domagając się wydania swojego przeciwnika. Bo przecież swojemu nadzorcy nie stawia się takich poważnych próśb.

W końcu Turcja to najważniejsze państwo w tym regionie – wygląda na to, że NATO się sypie. Tak jak cała ta socjalistyczna Unia Europejska. Erdogan chyba już jest w przyszłości – my pozostaliśmy w przeszłości. Jakby nie patrzeć – idzie nowe. Koniec Imperium Americanum? Koniec Nowego Porządku świata – masońskiego?

W ubiegłym tygodniu odbył się w Chinach zjazd Komunistycznej Partii Chin, gdzie obchodzono 95 rocznicę powstania Komunistycznej Partii Chin, dziwnej partii jak na partie socjalistyczne – partia kapitalistyczna. U nas też mieliśmy jutrzenkę kapitalizmu w postaci ustawy Wilczka – ale to minęło. Teraz ekipy socjalistyczne budują zawzięcie socjalizm biurokratyczny na sto fajerek.. Może na tysiąc – jak się Prawo i Sprawiedliwość rozkręci. Nie ma tygodnia, żeby nie powstawała lub była zapowiadana – nowa biurokracja. Wczoraj usłyszałem o Krajowej Regulacji Cen Wody (???). Piłsudski przy nich to będzie mały pikuś… Tamten to się na niczym nie znał – nawet na pociągi napadał jakoś niezdecydowanie. No i na urzędy pocztowe – bandyta i chuligan. Że go nikt nie powiesił za ten terroryzm… Współcześni piłsudczycy napadają głównie na nas poprzez podatki – a co jeszcze szykują? Najprędzej bankructwo państwa…

Na tym zjeździe prezydent Chin- Xi Jinping powiedział („nasze” media to przemilczały): ”Zachód jest na krawędzi radykalnej zmiany. Widzimy jak Unia Europejska stopniowo upada, podobnie jak kończy się amerykańska gospodarka, nowy porządek świata dobiega końca (!!!). Za 10 lat będziemy mieli nowy porządek świata – kluczowy będzie sojusz Chin i Rosji”(???). Nie ciekawe? A media proizraelskie i proamerykańskie w Polsce – milczą. To jest kompletne przemeblowanie świata. To jest zmiana historyczna w wymiarze światowym. I do tego dochodzi Turcja, która dogaduje się z Rosją….

Na tym zjeździe „komunistów” – daj nam Panie Boże takich komunistów, prezydent Xi wezwał do utworzenia Sojuszu wojskowego z Rosją (!!!), by „ukrócić imperialne zapędy Zachodu”(!!!) Otwieracie Państwo oczy ze zdumienia? A u nas mamią nas sojuszem upadającego NATO, które się rozsypuje na naszych oczach… Powstaje nowy porządek. Amerykanie nie dadzą złamanego grosza za nas. Musimy zacząć myśleć o sobie. Rozsypuje się również niemiecka Unia Europejska. Tworzy się nowy układ.

Chińczycy mają zapędy, żeby być hegemonem – to już widać gołym okiem. Turcja też chce być hegemonem w swoim regionie. Federacja Rosyjska też gra na hegemona. A teraz mogą się dogadać przeciwko tzw. Zachodowi. Pozostają jeszcze Indie – jako wyrastająca potęga. Nie wiadomo jak się zachowają. Afryka i Ameryk Południowa na razie w tej geopolityce światowej się nie liczą.. A my? Wobec Niemiec i Rosji jesteśmy ważnym punktem geopolitycznym – dla Chińczyków też jesteśmy ważni, bo chcą dotrzeć do Niemiec. Dla Amerykanów, bo nas rozgrywają przeciwko Rosji – przy pomocy Niemiec. Dla Izraela? Bo Izrael ma plany wobec Polski…

Co z tego wyniknie?

Waldemar Jan Rajca

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.

2 KOMENTARZE

  1. Teraz wiadomo dlaczego Niemcy chca wprowadzic znow obowiazek sluzby wojskowej i dlaczego niemiecka wladza kaze zabezpieczyc obywatelom racje zywnosciowe na wypadek „kryzysu”. Szykuja kolejne wojenki?

Comments are closed.