Na zaproszenie Stowarzyszenia Brzozowski Ruch Konserwatywny, 26 stycznia 2018 r. (piątek) znany publicysta Stanisław Michalkiewicz odwiedził Brzozów. Spotkanie odbyło się o godzinie 18.30 w Brzozowskim Domu Kultury. Temat prelekcji brzmiał: „Polska na tle polityki światowej”.

Następnego dnia (27 stycznia 2018 r.) odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Sanoku. Zaproszenie zostało wysłane przez Stowarzyszenie Sanocki Nurt Konserwatywny. Odbyło się ono o godzinie 18.00 w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego. Tym razem temat prelekcji brzmiał: „Polska na tle międzynarodowym”.

Wykłady spotkały się z dużym odzewem ze strony publiczności, zarówno w Brzozowie jak i w Sanoku. Niestety, ze względu na dużą frekwencję zabrakło miejsc siedzących. Po części wstępnej każdy uczestnik miał możliwość zadawania pytań.

Podczas spotkań głównie omawiano tematykę tego, jak należy w sposób racjonalny prowadzić politykę zagraniczną i historyczną. Polska w swoich decyzjach musi być suwerenna, musi być wolna od wpływów zagranicznych. Nie powinniśmy pozwalać na to, by naród o tak długiej historii był wyłącznie pionkiem w grze obcych mocarstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here