Polska jest krajem żyjącym na kredyt – już około połowa z nas pożyczyła gotówkę w banku i jest na etapie spłacania swojego zadłużenia. Zazwyczaj zarobki nie pozwalają na bieżące pokrywanie potrzeb i realizację planów, oszczędności nie są wystarczające lub w ogóle ich nie ma. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest kredyt. A na co go bierzemy?

Poprawa komfortu życia, czyli kredyt na samochód i remont mieszkania

Po co przeciętny Kowalski wybiera się do banku i zgadza się na comiesięczną ratę? Ze statystyk wynika, że jego priorytetem jest zakup samochodu. Średnie zarobki Polaków nie umożliwiają odłożenia na tyle wysokiej kwoty, by starczyło na własne cztery kółka, konieczne jest zatem pożyczenie przynajmniej części, a w wielu przypadkach i całości kosztu samochodu. Kredyty często i chętnie bierzemy też na remont mieszkania oraz jego wyposażenie: meble, sprzęt RTV, AGD itp. Podsumowując można powiedzieć, że Polacy pożyczają w bankach, by podnieść poziom swojego życia – jeździć lepszym, nowszym samochodem i mieszkać w wyposażonym lub odnowionym mieszkaniu.

Dbamy o siebie, czyli wakacje i leczenie na kredyt

W dalszej kolejności Polacy biorą kredyt, by móc wyjechać na wymarzone wakacje, głównie za granicę. Koszt wyjazdu do Egiptu, Grecji czy Hiszpanii to zwykle około 1000 – 2000 zł od osoby za tygodniowy wypoczynek. Zorganizowanie wakacji dla kilkuosobowej rodziny z oszczędności bądź bieżących dochodów jest dla wielu rodaków praktycznie niemożliwe. Dlatego bardzo często decydują się oni na kredyt, zazwyczaj w okresie letnim dostępne są różne promocje, np. pierwsza rata wpłacana dopiero po zakończeniu wakacji itp.

Wielu z nas pożycza też, by móc zadbać o zdrowie swoje lub bliskich. Wiadomo jak wygląda polska służba zdrowia. Czekanie na operację, zabieg lub wizytę u specjalisty potrafi nie mieć końca. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług prywatnych klinik czy gabinetów w kraju bądź nawet za granicą. To jednak kosztuje i to niemało, przykładowo operacja w prywatnym szpitalu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ratując zdrowie, jesteśmy gotowi na wiele, także na wzięcie wysokiego kredytu.

Nie bierz kredytu w ciemno, sprawdź i porównaj oferty

Jak widać – kredyty możemy lubić bądź nie, jednak dzięki nim mamy możliwość realizowania naszych planów czy marzeń. Wielu z nas decyduje się jednak na pierwszą lepszą ofertę kredytu, która atrakcyjnie prezentuje się w reklamach lub jest proponowana przez bank, który dobrze znamy. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie. Pożyczenie gotówki i zobowiązanie się do spłacania rat przez rok lub kilka to poważna decyzja. Trzeba na oferty spojrzeć krytycznie, przyjrzeć się im i wybrać tę najlepszą. Pomoże w tym porównywarka kredytów – Rankomat finanse, dzięki której można zestawić propozycje kredytów dostępnych w różnych bankach, zobaczyć ich warunki, koszt, oprocentowanie. Dzięki temu można znaleźć tanią pożyczkę, która nie zrujnuje naszych finansów, a pomoże zrealizować konkretne zamiary, większe bądź mniejsze.

Polacy lubią kredyty

I nie ma nic w tym dziwnego. Skoro mamy do nich łatwiejszy dostęp, procedury są mniej skomplikowane – to możemy sobie pozwolić na poniesienie standardu życia. Skoro stać nas na spłacanie rat, to pożyczenie gotówki jest bardzo rozsądne i wygodne. W końcu od tego mamy banki. A narzędzia takie jak Finanse.rankomat.pl dają nam szanse na znalezienie uczciwej, dobrej i taniej oferty i od razu złożenie wniosku bądź prośby o kontakt w wybranym banku. Można porównać nie tylko kredyty konsumpcyjne, ale i np. kredyt hipoteczny w finanse Rankomat.pl. Ekspresowo, wygodnie i co najważniejsze online!