Pogrzeb Jana M. Małka
Trumna z ciałem śp. Jana M. Małka w kościele farnym w Piotrkowie Trybunalskim (foto. www.prokapitalizm.pl)

„Pan Jan był człowiekiem ideowym, takich dzisiaj jest niewielu, to bardzo rzadki okaz” – powiedział w mowie pożegnalnej na piotrkowskim cmentarzu, podczas pogrzebu Jana Michała Małka, Stanisław Michalkiewicz. Założyciel Fundacji PAFERE pochowany został dziś – 10 maja 2022r. w Piotrkowie Trybunalskim.

Stanisław Michalkiewicz
Stanisław Michalkiewicz (foto. www.prokapitalizm.pl)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza św. w historycznej piotrkowskiej farze, w której przed wiekami modlili się polscy parlamentarzyści, i w której odbywały się synody biskupie. Następnie trumna z ciałem śp. Jana Michała Małka przewieziona została na Stary Cmentarz. Zanim „szermierz wolności” spoczął w rodzinnym grobie obok swoich rodziców, mowy pożegnalne wygłosili: Stanisław Michalkiewicz, Jan Kubań – prezes Fundacji PAFERE i mec. Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris.

Jan Kubań
Jan Kubań (foto. www.prokapitalizm.pl)

W ostatniej drodze Jana Michała Małka żegnała najbliższa rodzina, przyjaciele i wszyscy ci, którzy czerpali inspirację z głoszonych przez niego idei wolności gospodarczej i ochrony własności prywatnej. Obecny był także poseł Grzegorz Braun. i o. Jacek Gniadek, który koncelebrował Mszę św. pogrzebową. Nie zabrakło również pocztu sztandarowego liceum im. Bolesława Chrobrego, do którego w latach szkolnych, podczas niemieckiej okupacji na tajne komplety uczęszczał Jan M. Małek.

Jacek Kwaśniewski
Jerzy Kwaśniewski (foto. www.prokapitalizm.pl)

Pan Jan Michał Małek urodził się w Piotrkowie Trybunalskim, ochrzczony był w farze. W Piotrkowie spędził dzieciństwo i wczesną młodość, by po kilkudziesięciu latach „tułaczki” po świecie wrócić do rodzinnego miasta.

Grzegorz Braun
Grzegorz Braun (foto. www.prokapitalizm.pl)

Niech odpoczywa w Pokoju…

Jan M. Małek wrócił do Piotrkowa
Jan M. Małek wrócił do Piotrkowa (foto. www.prokapitalizm.pl)

Paweł Sztąberek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here