Szereg spraw w naszym kraju złożyło się na to, iż obecnie mamy bardzo trudny rynek pracy. Co prawda każdego roku wchodząc w okres letni bezrobocie nieco spada, jednakże nie jest to zasługa złotego środka czy nagłej poprawy, która będzie trwać długo. Zwyczajnie jest to okres, w jakim rozpoczynają się nowe inwestycje np. budowlane, oraz sezon wakacyjny, gdzie popyt na pracowników jest wyższy. Jak można się domyślić dostają oni umowy na czas określony, a po ich wygaśnięciu znowu stają się osobami bezrobotnymi. Z kolei dane, jakimi chwali się polski rząd wyraźnie wskazują na cudowny spadek bezrobocia, jednakże wystarczyłoby przeprowadzić analizę po sezonie letnim, by znaleźć przyczynę wyżej wspominanej poprawy na rynku pracy.

Nie inaczej jak w innych miastach z bezrobociem borykają się osoby mieszkające w stolicy. Pomimo tego, że to duże miasto i wydawać by się mogło, że owy temat tamtejszej społeczności nie dotyczy, nic bardziej mylnego. Tak samo jak wszędzie na ulicach spotyka się osoby pracujące, które są zadowolone z obecnej sytuacji, jak tych którzy pracują, ale w międzyczasie szukają innego zatrudnienia, oraz osoby bezrobotne. Musimy zatem zaznaczyć, iż  praca Warszawa, to taki sam problem, co w mniejszym mieście, gdyż najzwyczajniej w świecie stolicę zamieszkuje więcej ludzi, a to z kolei przekłada się na taki sam problem w kwestii wolnych etatów, co w każdym innym mieście naszego kraju.

Rezultaty czynnego poszukiwania

Chcąc pracować musimy zdawać sobie sprawę, że bardzo rzadko praca przychodzi do bezrobotnego. Musimy zatem wykazać się racjonalnym myśleniem i wziąć sprawy w swoje ręce. Głównie zająć się szukaniem etatu za pomocą portali z ogłoszeniami, gdzie nie wychodząc z domu możemy zarówno znaleźć odpowiedniego pracodawcę, jak również samemu ogłosić się określając szczegółowo swoje możliwości, doświadczenie i kwalifikacje. Niemniej, dobrym rozwiązaniem jest osobiste udanie się do poszczególnych firm z gotowym CV. Możliwość rozmowy z pracownikiem kadr czy nawet samym brygadzistą, kierownikiem lub dyrektorem może zaważyć na ewentualnym szybszym otrzymaniu pracy. Nie zapominajmy także o pytaniach w tym kierunku będąc w towarzystwie. Nasi znajomi mają swoich znajomych, natomiast oni znają jeszcze innych ludzi itd., co może odnieść nieoczekiwanie szybki skutek jeśli chodzi o efektowne szukanie pracy. Rezultat zawsze zależy od tego ile chęci i zaangażowania wkładamy w swoje zamierzenia, dlatego naszym zadaniem jest wykorzystać wszystkie możliwości.

Kto ma ochotę ten pracuje

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że kto ma ochotę pracować i szuka pracy niewątpliwie ją znajduje. Jest w tym mnóstwo prawdy, mimo dużego bezrobocia. Niejednokrotnie rozmawiamy z osobami, które marzą o etacie, jednakże nic w tym kierunku nie robią. Takie podejście do i tak trudnej sytuacji finansowej większości Polaków wydaje się być niezrozumiałe. Na wołanie – praco ile mam na ciebie czekać? Powinni usłyszeć głos niczym z zabawy w chowanego. – Szukaj!

praca_slide