Islandia ostatecznie wypina się na Unię Europejską. Taką deklarację złożyć miał niedawno premier tamtejszego rządu Sigmundur Gunnlaugsson, polityk centroprawicy.

Informacje podał portal IceNews. Według deklaracji premiera, nie obowiązują go zobowiązania jakie zaciągali jego lewicowi poprzednicy. Według Gunnlaugssona Dzisiejsza Unia nie jest tą sama jaka była jeszcze kilka lat temu. W ubiegłym roku rząd próbował już wycofać swój wniosek akcesyjny, jednak nie pozwoliła na to prounijna opozycja. Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych parlamentu Islandii, Birgir Armannsson przyznał w poniedziałek, że nie będzie zaskoczony, jeśli Gunnlaugsson przedstawi w parlamencie nowe stanowisko w sprawie wycofania wniosku o członkostwo w UE.

Rządząca obecnie Islandią centroprawica szła w 2013 roku do wyborów z obietnicą zablokowania akcesji Islandii do UE.

P

2 KOMENTARZE

 1. Trochę dla oddechu, by odpocząć od polityki, ekonomii, emocji, władzy i jej braku, od strajków i od księgowości. Proponuję zabawowo chwilę zająć się, czymś tak nie ważnym jak sportem.
  W sobotę, 10 stycznia 2015 A.D. (Cholera!!! „10!” ’10’ >10< – miesięcznica, jednak polityka JEST!) było ogłoszenie po raz 80 Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Dziesięciu Najlepszych Sportowców Polski. Uważam, że jest to plebiscyt na NAJPOPULARNIEJSZEGO i NAJBARDZIEJ LUBIANEGO sportowca najbardziej rozreklamowanej dyscypliny sportowej. Trudno porównywać różne dyscypliny sportowe i osądzić, kto i z jakiego sportu jest NAJLEPSZYM SPORTOWCEM. Głosowanie jest zresztą, moim zdaniem bardzo dziwnie przeprowadzane i punktowane. Tak jest od lat….ho!ho!ho!cho!cho! Spośród 30 zawodników i zawodniczek przeznaczonych do konkursu wybiera się Pierwszą Dziesiątkę i ona jest nagradzana. W roku 2014 ta "Dycha" najlepszego/najpopularniejszego sportowca wyglądała następująco:
  10) – Paweł FAJDEK lekkoatletyka
  9) – Robert LEWANDOWSKI piłka nożna
  8) – Krzysztof KASPRZAK żużel
  7) – Rafał MAJKA kolarstwo szosowe
  6) – Anita WŁODARCZYK lekkoatletyka
  5) – Zbigniew BRÓDKA łyżwiarstwo szybkie
  4) – Justyna Kowalczyk biegi narciarskie
  3) – Michał KWIATKOWSKI kolarstwo szosowe
  2) – Mariusz WLAZŁY siatkówka(piłka siatkowa)
  1) – Kamil STOCH skoki narciarskie.
  Moim zdaniem ta "Dycha" jest niesprawiedliwa i nieprawidłowa i została w sposób demokratyczny i bardzo dziwny wyłoniona. Moja "10" najpopularniejszego sportowca w Polsce powinna tak wyglądać:
  10) LIĆWINKO Kamila lekkoatletyka
  9) KAWĘCKI Radosław pływanie
  8) KSZCZOT Adam lekkoatletyka
  7) FAJDEK Paweł lekkoatletyka
  6) WŁODARCZYK Anita lekkoatletyka
  5) KWIATKOWSKI Michał kolarstwo szosowe
  4) WLAZŁY Mariusz siatkówka
  3) BRÓDKA Zbigniew łyżwiarstwo szybkie
  2) KOWALCZYK Justyna biegi narciarskie
  1) STOCH Kamil skoki narciarskie.
  Co Państwo czytelnicy i użytkownicy TEJ STRONY sądzicie o zmianie typów i kolejności sportowców. Oczywiście proszę bawić się tym głosowaniem i nie ponosić się emocjami nerwowymi.
  Transmisja z ogłoszenia "Dziesiątki" była w Telewizji Publicznej w Pr.1 TVP. Sponsorami Plebiscytu, Ogłoszenia wyników i następnie balu sportowców było coś ok. 12 podmiotów. Byli i prywatni i publiczni mecenasi, taka mieszanka. Oczywiście nie obyło się bez polityków. Ale miało nie być polityki, bo to SPORT, ZABAWA i wygłupy. Pozdrawiam!!!!

 2. Dla mnie na pierwszym miejscu powinno znaleźć się trzech sportowców: Kamil Stoch, Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. A w dziesiątce na pewno powinien jeszcze być Przemysław Niemiec (kolarz). Co do reszty się nie wypowiadam, bo mam słabą orientację. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here