Dobiega powoli końca okres naszej Prezydencji w UE i warto sobie zdać sprawę ze zmarnowanych szans dla Polski z powodu serwilizmu naszych władz wobec obcych interesów.Dla Polski rząd Donalda Tuska nie załatwił podstawowych strategicznych spraw:

 1. Nie obronił stoczni w Gdańsku i w Szczecinie
 2. Nie zapewnił bezpieczeństwa strategicznego portu w Świnoujściu w zakresie przyjmowania statków o największej wyporności, transportujących ropę naftową i gaz
 3. Dygnitarze Platformy Obywatelskiej nie zablokowali na forum UE niemiecko-rosyjskiego gazociągu pod Bałtykiem zagrażającemu ekologii całego polskiego wybrzeża
 4. Koalicja P.O.-PSL nie zdołała w okresie Prezydencji doprowadzić do zrównania praw rolników polskich z prawami farmerów niemieckich, francuskich czy angielskich w zakresie wysokości dopłat bezpośrednich.
 5. Nie pozyskano środków unijnych na wydobycie gazu łupkowego w Polsce.
 6. Nie unowocześniono Marynarki Wojennej R.P. , która tonie w przestarzałym sprzęcie i nie ma pomocy finansowej ani z NATO ani z UE na jej unowocześnienie.
 7. Nie pozyskano środków unijnych na unowocześnienie PKP i polska kolej należy do najbardziej archaicznych w Europie.
 8. Nie zadbano o interesy Polaków na Litwie, którzy są dyskryminowani kulturowo i językowo
 9. Nie poprawiono tragicznych warunków życia większości Polaków na Ukrainie.
 10. Nie obroniono Związku Polaków na Białorusi, a urzędnicy podlegli jednemu z ministrów Donalda Tuska pomogli reżimowi na Białorusi we wsadzeniu jednego ze znanych opozycjonistów do więzienia przekazując dane o jego kontach bankowych w Polsce.
 11. Nie pozyskano wystarczających środków unijnych na rozwój służby zdrowia w Polsce i dostęp do specjalistów jest coraz trudniejszy
 12. Nie wycofano polskich wojsk z Afganistanu.
 13. Nie pozyskano wystarczających środków unijnych na pomoc biednym rodzinom i ilość biednych, a nawet głodnych dzieci w Polsce wzrasta z każdym miesiącem.
 14. Nie ograniczono wypływu kapitału z Polski i nie opodatkowano transferów finansowych z banków mających siedziby na terenie R.P. za granicę.
 15. Nie wyjaśniono przyczyn tragedii smoleńskiej z 10.04.2010 roku i nawet nie zwrócono się do ekspertów unijnych o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn doprowadzenia przez rosyjskie specsłużby do katastrofy polskiego samolotu i śmierci Prezydenta R.P. , czołowych generałów NATO, prezesa IPN, członków Rodzin Katyńskich oraz innych przedstawicieli polskich elit.
 16. Niewiele zrobiono dla Rzeczypospolitej w trakcie tej Prezydencji w UE!

Rządy P.O. – PSL zarówno przed wyborami jak i po wyborach skupiły działania Prezydencji Polski w UE na:

  1. Ekologiczne preferencje. Koalicja klimatyczna apeluje o zwiększenie redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej do roku 2020 z 20 do 30%, a zatem Polska będzie płacić jeszcze więcej za emisję CO2!
  2. Partnerstwo wschodnie, a zatem promocja Ukrainy, Białorusi itd. kosztem interesów zamieszkałych tam Polaków!
  3. Udzielono gwarancji finansowych Rządu Donalda Tuska dla bankrutującej Grecji.
  4. Udzielano szerokiego poparcia dla kanclerz RFN
  5. Na Śląsku Platforma Obywatelska popiera dążenia separatystów RAŚ utrzymując z nimi koalicję na szczeblu Sejmiku Woj. Śl.
  6. Nasz minister obrony narodowej był w Libii z obietnicami pomocy finansowej
  7. Za pieniądze polskich podatników buduje się w Afganistanie szpitale polowe i inwestuje w infrastrukturę
  8. Rozrasta się biurokracja unijna i Polska inwestuje w nowe biura unijne za granicą.

Rząd Donalda Tuska martwi się o Ukrainę, o Libię, daje gwarancje finansowe dla bankrutującej Grecji, wydaje pieniądze z naszych podatków na niepotrzebną nikomu awanturę w Afganistanie, gdzie ginie coraz więcej polskich żołnierzy, organizuje partnerstwo wschodnie, przekazuje reżimowi Łukaszenki dane o kontach opozycjonisty, premier Tusk odwiedza Litwę i niweczy strajk szkolny Polaków, minister Sikorski leci samolotem do Afryki z obietnicami pomocy, a w tym samym czasie bieda zagląda w oczy coraz większej ilości obywateli Rzeczypospolitej, a wiele polskich dzieci zaczyna cierpieć głód.

Symptomatyczny jest jeden z listów małej Kasi do Świętego Mikołaja:
….”Święty Mikołaju, przynieś nam choćby tylko na Boże Narodzenie tyle jedzenia, abyśmy wstali od stołu wigilijnego syci ”…
I ten fragment listu siedmioletniego dziecka, najlepiej podsumowuje rezultaty Prezydencji w U.E., rządów Donalda Tuska z P.O. i Waldemara Pawlaka z PSL !
Rajmund Pollak

3 KOMENTARZE

 1. Ostrym populizmem pojechał Pan w tym tekście, p. Rajmundzie. Trzeba się było skupić na konkretach, a nie na tym np. że „Nie pozyskano wystarczających środków unijnych na pomoc biednym rodzinom i ilość biednych, a nawet głodnych dzieci w Polsce wzrasta z każdym miesiącem”… Czy znów: Unia ma dać i koniec! Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy z tego ile daje i ile się marnotrawi…

 2. Pan Rajmund ma tym razem racje w kazdym punkcie. Szczegolna rola jest dbanie w czasach dobrobytu o ludzi biednych. Unia nie ma dac tylko unia ma nie zabierac. Polska to bardzo bogaty kraj coraz biedniejszych ludzi, bo sie ich okrada z tego co maja i co wytworza. Pan Rajmund mowiac o ” pozyskaniu” ma na mysli aby nie przesuwano polskiego dochodu za granice na banksterskie konta.Nie wiem za to co ma Pan na mysli Panie Pawle mowiac, ze unia daje. Co daje i komu? Z gory dzieki za konkrety tego „dawania”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here