Ciekawe, że gdy dr Rafał Muchacki był posłem na Sejm, a potem Senatorem RP, to Prezydent Krywult miał do niego zaufanie, a gdy ten sam lekarz przestał pełnić najwyższe funkcje w organach ustawodawczych RP, to Prezydent Bielska-Białej nagle stracił do niego zaufanie???

Nie jestem uprawniony, aby oceniać pracę pana dr nauk medycznych Rafała Muchackiego na stanowisku dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii, jednak jestem zaskoczony faktem, że jak donosi portal http://www.bielsko.biala.pl/:

„Rafał Muchacki, dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii został wczoraj odwołany ze stanowiska. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Powodem dymisji jest utrata zaufania do dyrektora oraz złe wyniki finansowe placówki.”

Pamiętam bowiem jak Prezydent Jacek Krywult wychwalał publicznie zalety intelektualne i organizacyjne doktora Muchackiego gdy dokonywano połączenie dwóch szpitali w Bielsku-Białej.

Pamiętam jak Prezydent Bielska-Białej gorąco witał byłego senatora na przeróżnych uroczystościach i jak ostentacyjnie mu się kłaniał, gdy dr Rafał Muchacki pełnił funkcję Posła na Sejm RP. Czy wtedy sytuacja finansowa szpitali w Bielsku-Białej była lepsza niż teraz? Mocno w to wątpię.

Przypomnę, że gdy dr Rafał Muchacki był senatorem, to bardzo krytycznie pisałem o łączeniu funkcji publicznych z funkcjami dyrektorów szpitali. Czytelnicy łatwo odnajdą w przeglądarce google.pl mój artykuł pt.: ” POdbeskidzkie tramPOliny Politycznej medycyny.” Miałem wtedy zdanie odrębne od Prezydenta Bielska-Białej ale, gdy dr Rafał Muchacki przestał być senatorem i skupił się wyłącznie na prowadzeniu Beskidzkiego Centrum Onkologii, to nie atakowałem go żadnym artykułem ani żadną publiczną wypowiedzią, bo moim zdaniem włożył wiele wysiłku i wiele serca w to, aby Beskidzkie Centrum Onkologii funkcjonowało należycie.

Znowu narażę się Prezydentowi Krywultowi, ale bardzo mnie ciekawi czy fakt, że dr Muchacki przestał być senatorem nie miał wpływu na ….utratę zaufania do tak wychwalanego przez tego samego prezydenta dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii

Rajmund Pollak

2 KOMENTARZE

  1. Dziwne, że dr. Rafał Muchacki nie będąc już senatorem nadal funkcjonuje w Radzie Społecznej Szpitala MSWiA
    w Katowicach – jako senator i przewodniczący?
    Sprawa do wyjaśnienia dla służby zdrowia MSWiA w Warszawie!

  2. p.s.
    Kierownictwo Służby Zdrowia MSWiA w Warszawie powinno jak najprędzej ogłosić konkurs na Dyrektora Szpitala MSWiA w Katowicach!!!
    A dlaczego:? niech dopyta…i się dobrze rozejrzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here