Rafał Wójcikowski, nowowybrany poseł na Sejm RP z Tomaszowa Mazowieckiego (Kukiz’15), ma szansę stać się głosem wolnorynkowego rozsądku w zdominowanej przez ugrupowania etatystyczne izbie.Tego mu też życzymy.

Wójcikowski wielokrotnie uczestniczył w konferencjach organizowanych przez Unię Polityki Realnej czy też wolnorynkowe think-tanki (Fundacja PAFERE), gdzie wygłaszał interesujące prelekcje. Zapraszamy do wysłuchania jednej z nich, która miała miejsce podczas Wolnościowego Pikniku, który odbył się w 2009 roku w Wiśniowej Górze. Temat – „Czeka nas bankructwo świata zachodniego”.

6 KOMENTARZE

  1. Sztuczny pieniadz i kolosoany dlug? Przeciez to nielogiczne. Jesli pieniadz jest sztuczny to i dlug jest sztuczny. Wystarcy go tylko skreslic (wirtualnie, slownie) i po klopocie.

  2. Szkoda czasu na sluchanie dyrdymalow. Jedna jest tylko racja wynikajaca z tego co mowi ten gosc – czas na zmiany, ale nie na takie jakie kolejna chazarska przybudowka Kukiz czy jak to sie nazywa chce ludziom wepchnac. Czas na likwidacje politykow i ich partyjek z interesami banksterow i korporacji. Czas na Basic Income dla kazdego czyli srednia place dla kazdego obywatela kraju podparta wielkoscia produkcji towarowej (w holenderskim Utrecht trenuja ten plan) oraz na bezplatny dostep do energii – bo przeciez woda, wiatr, pole magnetyczne sa dzielem stworcy a nie wytworem chciwego kapitalisty i nie moga byc przedmiotem handlu a sa. To tylko poczatek. Ale dobry a nie bajki i straszenia o dlugach. Dlugi to moze byc dzien bez kawy…

  3. Przecież masz bezpłatny dostęp do energii w postaci wiatru, pola magnetycznego, ruchu wody. Płacisz za to że ta energia zostaje zamieniona na prąd elektryczny za pomocą skomplikowanej aparatury którą ktoś zbudował, zapłacił za nią i przesłał wspaniałomyślnie do gniazda w twoim domu byś mógł pisać te komusze dyrdymały na swoim komputerze.LOL gdy stwórca chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera…LOGIK?

  4. Soltys tzw. odnawialne zrodla energii czyli np. wiatraczki napedzane wiaterkiem ktorymi uslane sa krajobrazy w wielu krajach sa finansowane z obowiazkowej daniny nakladanej przez panstwo (? raczej korporacje) na obywateli. To my finansujemy kapitalistom ich pomysly za nasze srodki wbrew naszej woli. Jesli juz wychylasz sie z krytyka to najpierw poszukaj faktow, pomysl logicznie (wiem ze to b. trudne dla wielu takich jak ty) zanim wyglupisz sie z dyrdymalami jak wyzej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here