Powieść „Rekonfiguracja” naszego publicysty Andrzeja Danilkiewicza, piszącego na PROKAP jako Adam Kalicki, jest już do pobrania w formia audiobooka. Dla tych, którzy wolą jednak czytać wciąż pozostaje wersja w formacie PDF.
Rekonfiguracja to utwór niebanalny, który robi wszystko aby zachować pozory banalności. Autor pod pretekstem historii sensacyjnej już na wstępie pokazuje swoją wizję rychłej przyszłości. Technokratyczny i totalitarny świat jest tylko tłem do pokazania iskry nadziei, tak jakby dobro zostało w nas tylko zagłuszone przez dobiegający z monitorów i głośników krzyk rozpaczy. Ta nadzieja jest stara, a mimo to zaskakująca. Książka – jak sam podkreśla autor – trudna jest do jednoznacznej oceny i wymyka się gatunkowym klasyfikacjom. Wyrazistość i namacalność przedstawionego świata, który wydaje się być zakorzeniony w naszej rzeczywistości powoduje, że przesłanie książki jest jeszcze bardziej czytelne i nie pozwala o tej historii zapomnieć.

Drugi powód wyjątkowości „Rekonfiguracji” to forma jej publikacji. Książka jest dostępna od miesięcy bezpłatnie w Internecie i zyskała rzeszę czytelników. Paradoks powieści polega na tym, że owa krytyka świata technologii trafia pod strzechy wykorzystując jej mechanizmy.
Całość zajmuje 565MB, a długość nagrania to 9 godzin i 35 minut.

Pobierz audiobooka…
Pobierz książkę w formacie PDF…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here