Na początek jestem winien Czytelnikom PROKAPA pewne wyjaśnienie. Nazywam się Andrzej Danilkiewicz i od kilku już lat publikuję na gościnnych łamach tego portalu pod pseudonimem Adam Kalicki. Jestem socjologiem, strategiem, a z zamiłowania także blogerem i od pewnego czasu… pisarzem. Właśnie opublikowałem w sieci swoją debiutancką powieść, którą chcę się podzielić z całą powstałą wokół tego portalu społecznością – miłośników i piewców wolności.

Jednym z powodów wyboru takiej, a nie innej formy publikacji jak też i powstania utworu jest postępujący, globalny proces ograniczania wolności. Chciałbym, aby zawarta w powieści, może nieco przerysowana, projekcja przyszłości była ostrzeżeniem dla nas wszystkich. Czy to SF, sensacja, kryminał, romans czy zbiór rozważań? Jeden z moich przyjaciół, który przeczytał powieść określił ją nawet jako baśń. Czym jest w istocie? Doprawdy nie mam pojęcia. Jak mówi jeden z bohaterów: „Ludzie nauczyli się wszystko klasyfikować, a między przegródkami tych klasyfikacji gubią sens”. O czym jest ta historia? O ludziach, czasach, a przede wszystkim chyba o pragnieniu wolności, która jest jak powietrze: gdy jest – nie zauważamy go, gdy go nie ma – zaczyna robić się nam dziwnie duszno.

Polecam lekturę do samego końca i wyrobienie swojej opinii. Przez ostatnie dni książka cieszyła się sporym powodzeniem wśród internetowej społeczności. Mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu. Powieść powstała stosunkowo szybko, lecz potem podlegała żmudnemu procesowi szlifowania i poprawek. Opublikowane pliki można powielać i wysłać wszystkim tym, którzy chcą poświęcić swój czas na lekturę mojej pracy. I to jest piękne! Żadne ACTA ani inne przepisy ograniczające wolność wypowiedzi tu nie działają, bo to ja jestem autorem tej książki i mogę zrobić z nią co mi się podoba. A więc daję ją Wam drodzy czytelnicy. Książka dostępna całkowicie za darmo, ale jeśli ktoś chce i uzna, że mój pisarski wysiłek jest coś wart, niech zerknie na przedostatnią stronę.

Wcześniej książkę wydrukowałem w niewielkim nakładzie i podzieliłem się nią z moimi przyjaciółmi i znajomymi. Niedługo rozpoczynamy z moim przyjacielem pracę nad audiobookiem, który także udostępnimy w sieci. A ja w międzyczasie po krótkim odpoczynku zabieram się za nową pisarską produkcję.

„Rekonfiguracja” dostępna w formacie PDF, a także w MOBI i EPUB. Miłej lektury!

Źródła plików

 
Audiobook:


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here