Kupując własne mieszkanie prędzej czy później musisz się liczyć z koniecznością zrobienia jego remontu. Jest to dość kosztowne przedsięwzięcie ze względu na coraz wyższe ceny materiałów oraz robocizny. Jeśli brakuje ci pieniędzy, pomyśl o zaciągnięciu pożyczki online. Zgromadzone środki z pewnością wystarczą ci na sfinansowanie remontu.

ŚCIANY, PODŁOGA, OKNA…

Najlepszą porą na tego rodzaju przedsięwzięcie jest wiosna lub lato. Długie dni ułatwią ci szybie sfinalizowanie całego przedsięwzięcia. Poniższe porady ułatwią ci skuteczne przygotowanie do remontu.
Najważniejszą kwestią jest przygotowanie dobrego planu oraz ustalenie zakresu prac remontowych. Jest to ważny aspekt zarówno przy gruntownym remoncie starego mieszkania, jak i jego odświeżeniu. Tego rodzaju działania musisz też podjąć przed wykończeniem nowego mieszkania kupionego w stanie surowym. Zastanów się co chcesz dokładnie zrobić i jak daleko zamierzasz się posunąć ze wszystkimi pracami. Określ czego wymaga stan twojego mieszkania. Może zdarzyć się i tak, że będziesz musiał poświęcić na to więcej czasu, ze względu na konieczność zburzenia czy  przesunięcia ścian. Czasami może stanąć tylko na konieczności ich odświeżenia. W zależności od tego, którą opcję wybierzesz, łatwiej będzie ci określić koszty. Kolejnym aspektem są okna i drzwi. Tu też musisz się zastanowić czy lepiej będzie je odświeżyć czy kupić nowe. To samo musisz zrobić jeśli chodzi o podłogę. Może się okazać, że niewielka jej naprawa w niczym nie pomoże i będziesz musiał położyć nową. W celu obniżenia kosztów nie musisz korzystać z pomocy architekta. Zaplanuj wszystko sam lub poproś osobę, z grona twoich bliskich znajomych, która się na tym zna i będzie mogła ci pomoc zaplanować potrzebne do przeprowadzenia prace. Jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, sfinansowanie pomocy architekta będzie dużo łatwiejsze – komentuje Ewelina Nadworna, Prezes Zarządu BOSS pożyczka. Co więcej, korzystając z pomocy profesjonalisty będziesz pewny, że twoje potrzeby będą dużo lepiej zaspokojone – dodaje. Specjalista weźmie pod uwagę wszystkie wskazane przez ciebie wskazówki. Nie będziesz się musiał o nic martwić bo wszystko zostanie zrobione za ciebie!

OSZACOWANIE KOSZTÓW

Następnym, bardzo istotnym krokiem, jest stworzenie kosztorysu. Ułatwi ci to wyliczenie potrzebnych środków finansowych. Miej na uwadze, że kosztorys stanowi tylko o wstępnym wyliczeniu wszystkich kosztów. Często zdarza się tak, że budżet będzie znacznie przekroczony lub remont niedokończony. Musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Nawet niewielki zapas gotówki może być pomocny. Jeżeli nie posiadasz żadnych oszczędności, pomyśl o zaciągnięciu krótkoterminowej pożyczki online.

ODPOWIEDNIA KOLEJNOŚĆ

Kolejnym aspektem jest konieczność ustalenia kolejności prac. Zdecyduj również, które pomieszczenia chcesz wyremontować jako pierwsze. Te najcięższe i najkosztowniejsze prace najlepiej jest wykonać w pierwszej kolejności. Należą do nich: wymiana okien, drzwi czy wyburzanie ścian. Jak już to zrobisz to przygotuj wszystkie ściany do malowania. Ściągnij stare farby i wypełnij wszystkie ich uszkodzenia. Następnym aspektem jest podłoga. Możesz wymienić ja na nową. Pamiętaj, aby dokładnie ją zabezpieczyć odpowiednimi do tego środkami. Na sam koniec wymień instalacje elektryczne i pomaluj ściany na nowo. Możesz też niektóre wytapetować. Taką samą kolejność prac zaplanuj w nowo zakupiony mieszkaniu.

WYKONAWCA

Znalezienie dobrej ekipy remontowej to połowa sukcesu. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że znalezienie godnej zaufania ekipy to nie lada wyczyn. Zorientuj się i poszukaj wśród znajomych sprawdzonej ekipy. Czasami warto jest poszukać dłużej i skorzystać z usług tych najlepszych. Nie warto jest zatrudniać przypadkowo znalezionych wykonawców. Możesz również poszukać odpowiedniej ekipy w Internecie. Przejrzy specjalistyczne fora, odwiedź strony wykonawców i poczytaj opinie na ich temat. Większość wykonawców umieszcza na swoich stronach zdjęcia z wykonywanych prac oraz cennik. Mogą ci one pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Po wybraniu ekipy, spotkaj się z jej szefem i zapytaj o uprawnienia pracowników. Ważne jest to, aby to byli specjaliści w swojej dziedzinie, a nie fachowcy od wszystkiego.

JAK SZYBKO SFINANSOWAĆ CAŁY REMONT?

Może zdarzyć się tak, iż z mały remont przekształci się w większe przedsięwzięcie. Po obmyśleniu prac i wyliczeniu kosztów może zdarzyć się tak, iż aktualnie zgromadzone oszczędności nie wystarczą ci na sfinansowanie całego remontu – nawet jeśli koszty zredukowałeś już do minimum. Na remoncie mieszkania nie ma sensu oszczędzać, ponieważ robi się go raz na jakiś czas. Zazwyczaj jesteśmy zmuszeni wydać znacznie więcej niż sobie założyliśmy. Wspomniana wcześniej możliwość obcięcia kosztów wiąże się z gorszą jakością, co zazwyczaj skutkuje potrzebą powtórzenia remontu po krótkim okresie.  Z drugiej strony możesz co miesiąc odkładać konkretną sumę z domowego budżetu. Ale po co, skoro możesz cały zamysł sobie sfinansować. Nie warto jest zaciągać pożyczek w bankach, ponieważ czas oczekiwania na jej przyznanie może przeciągać się nawet do kilku miesięcy. Co więcej, dopełnienie formalności wymaga dostarczenia bardzo dużej liczby dokumentów i papierków. Remont będzie się przeciągał, a ty będziesz coraz bardziej sfrustrowany!

W tym celu rozsądnym rozwiązaniem będzie pokrycie dużej części kosztów poprzez wzięcie w Mikrorata.pl krótkoterminowej pożyczki pozabankowej na dogodnych i jasnych warunkach, którą możesz wziąć bez wychodzenia z domu. Do jej zrealizowania wystarczy kilka kliknięć. Nie ma tu zbędnych formalności. Wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek. Przy tego rodzaju pożyczkach jest możliwość rozłożenia jej na dogodne dla siebie raty. Pieniądze zostaną przesłane na Twoje konto w bardzo krótkim czasie. Już po kilku dniach będziesz mógł  rozpocząć prace remontowe!
Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie:  https://mikrorata.pl/

***

Mikrorata.pl to platforma umożliwiająca uzyskiwanie krótkoterminowych pożyczek online na przejrzystych zasadach. Łączy ze sobą korzyści oferty bankowej i dostępnych powszechnie szybkich pożyczek. Formalności ograniczone są do minimum: wystarczy dowód, konto osobiste oraz numer telefonu.

WERONIKA LECHAŃSKA

1 KOMENTARZ

  1. Czekam wlasnie na klucze do mieszkania i nawet nie chce wiedziec jak beda wygldaly kolejne dwa-trzy miesiące… i ile to będzie kosztowało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here