Jak podaje Onet.pl…
„Projekt ustawy amerykańskiego kongresmena Rona Paula, dotyczący wyceny amerykańskiej Rezerwy Federalnej, uzyskał większość w Izbie Reprezentantów. Pomysłodawca ustawy uważa, że jest to „przełomowy krok” w historii Kongresu – informuje serwis worldnetdaily.com.

Demokratyczny deputowany z Ohio Dennis Kucinich to 218. Kongresmen, który poparł projekt ustawy H.R. 1207, w liczącej 535 członków Izbie Reprezentantów. Zaraz po nim, pomysł wyceny Fed-u poparło kolejnych trzech deputowanych.
– Poparcie, które projekt ustawy uzyskał ze strony polityków dwóch największych partii w Kongresie oraz organizacji obywatelskich wskazuje, że amerykanie mają już dość Rezerwy Federalnej – ocenił Paul. Jak zapowiada, teraz idea ustawy musi zostać nagłośniona tak, by jej założenia trafiły do opinii publicznej.
Przesłuchania przed odpowiednim komitetem Izby, które mogą doprowadzić do przyjęcia ustawy, rozpoczną się w przyszłym miesiącu.
– By zrozumieć jak niemądrą decyzją było ustanowienie Rezerwy Federalnej należy zrozumieć jakimi ogromnymi przywilejami się ona cieszy – powiedział wcześniej Paul. – Ten bank ma możliwość tworzenia pieniądza i przekazywania go swoim ekonomicznym sojusznikom na niejasnych zasadach, które nie podlegają żadnej kontroli – dodaje. W jego opinii, Kongres całkowicie utracił nadzór na poczynaniami Rezerwy.
Zdaniem Paula, polityka Fed-u doprowadziła do prawie całkowitego zniszczenia wartości dolara. – Od 1913 roku dolar stracił 95 procent swojej mocy nabywczej, a stało się to w wyniku nierozważnej polityki Rezerwy Federalnej – przekonuje Republikanin. Jak podkreśla, audyt tej instytucji należy się amerykańskiemu narodowi. O szefach tej instytucji mówi wprost: Oni muszą odejść! ”
Źródło: Onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here