Joe Biden
Joe Biden zapowiada przekazanie Ukrainie kolejnych miliardów dolarów (foto. pixabay.com)

Strona campaignforliberty.org zamieszcza ocenę libertariańskiego polityka Rona Paula , byłego członka Izby Reprezentantów i kandydata na prezydenta USA, dotyczącą finansowego zaangażowania rządu Stanów Zjednoczonych na rzecz Ukrainy. Poniżej publikujemy fragmenty tego artykułu.

* * *

„Jest nagranie wideo przedstawiające prezydenta Bidena przemawiającego na niedawnym szczycie NATO o siedmiu miliardach dolarów, które rząd USA w tym czasie przekazał Ukrainie. Dołączono do tego kolejny klip pokazujący przerażający stan kilku głównych miast USA, w tym w Pensylwanii, Kalifornii i Ohio. Film przedstawiający amerykańskie miasta jest szokujący: niekończące się krajobrazy pełne brudu, śmieci, bezdomności, otwartego ognia na ulicach, uzależnionych od narkotyków zombie. Nie wygląda jak Ameryka, którą większość z nas pamięta.

Patrzenie, jak Biden przechwala się, że wysyła miliardy dolarów skorumpowanym przywódcom za granicą, a amerykańskie miasta wyglądają jak zbombardowany Irak lub Libia, to polityka zagraniczna USA w pigułce. Elity waszyngtońskie mówią reszcie Ameryki, że muszą „promować demokrację” w jakiejś odległej krainie. Każdy, kto się sprzeciwia, jest uważany za będącego w zmowie z, wyznaczonym w danym dniu, wrogiem. Kiedyś był to Saddam, potem Assad i Kaddafi. Teraz to Putin. Gra jest taka sama, zmieniane są tylko imiona.

Rzadko zadaje się pytanie, co jest w tej umowie dla tych Amerykanów, którzy cierpią, aby zapłacić za naszą interwencjonistyczną politykę zagraniczną. Czy naprawdę uważają, że pracujący Amerykanin w Ohio lub Pensylwanii jest w lepszej sytuacji lub bezpieczniejszy, ponieważ rzekomo chronimy granice Ukrainy? Myślę, że większość Amerykanów zastanawiałaby się, dlaczego nie zawracają sobie głowy ochroną naszych własnych granic, w sytuacji, gdy tylko w lipcu 200 000 nielegalnych imigrantów przekroczyło granicę USA.

(…) Pentagon ogłosił niedawno, że na Ukrainę trafi kolejne 775 milionów dolarów. Jak donosi Antiwar.com, był to osiemnasty pakiet broni na Ukrainę w ciągu sześciu miesięcy. Czy kiedykolwiek w historii zdarzyła się bardziej idiotyczna interwencja USA?

Zwolennicy tej wojny zastępczej mogą świętować więcej pomocy dla Ukrainy, ale w rzeczywistości nie jest to w żaden sposób pomoc dla Ukrainy. Nie tak działa system. Są to pieniądze stworzone z powietrza przez Rezerwę Federalną (FED) i zawłaszczone przez Kongres, które mają być wydawane na wspieranie politycznie powiązanego kompleksu wojskowo-przemysłowego. To wielki czek wystawiony przez środkową Amerykę na bogatych ludzi, którzy prowadzą Raytheon i Lockheed Martin. Amerykanie obserwują, jak ich budżet jest napięty do granic możliwości, podczas gdy tłuste koty z Beltway rozluźniają pasy, by dalej cieszyć się sosem.

Bloomberg poinformował na początku tego lata, że ​​inflacja kosztuje w tym roku przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ponad 5200 dolarów. Inflacja to podatek nakładany na klasę średnią i biednych Amerykanów. Bogaci – tacy jak ci, którzy prowadzą Raytheon i Lockheed Martin – zawsze otrzymują nowe pieniądze jako pierwsi, zanim ceny wzrosną. Reszta z nas jedynie patrzy, o ile mniej kupujemy za dolara.

Gdy Waszyngton ślini się z powodu walki z Rosją na Ukrainie, reszta Ameryki ma wrażenie, że ich kraj zamienia się w Zimbabwe. Po jakim czasie bochenek chleba osiąga cenę biliona dolarów? Czy pieniądze będziemy wozić taczkami?

Jest wyjście. Nazywa się to „nieinterwencjonizmem”. Wojna na Ukrainie była spowodowana zmianą reżimu w USA w 2014 roku i naleganiem neokonów na przystąpienie Ukrainy do NATO. Departament Stanu i CIA uważały, że obalenie wybranego rządu to wielkie zwycięstwo, ale tymczasem reszta z nas dostaje rachunek.

Żadnego NATO i ani grosza dla Ukrainy!”

Ron Paul

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here