Międzynarodowa finansjera udziela pożyczek państwom takim jak Polska czy Grecja, by państwa popadły w spirale zadłużenia, kryzys, i w obliczu bankructwa przekazały swoje zasoby międzynarodowej finansjerze i korporacjom. Przykładem tego jest przekazanie 14 greckich lotniska za sumę 1,2 mld euro czyli 1,3 miliarda dolarów.

Koszt jednego amerykańskiego samolotu myśliwskiego F-22 Raptor wynosi 350 mln dolarów, a jednego samolotu B-2 Spirit 2,4 mld dolarów – czyli za zyski z sprzedaży 14 lotnisk Grecy będą mogli sobie kupić niecałe 4 myśliwce lub pół bombowca strategicznego.

Oddawane za 1,2 miliarda euro regionalne lotnika znajdują się między innymi na tak popularnych wśród turystów wyspach jak Mykonos, Santorini, Korfu i Rodos. Prócz lotnisk rządzący Grecją komuniści i geje planują wysprzedać też i inny cenny majątek narodowy. Celem lewicy jest zgromadzenie 50 miliardów Euro dla międzynarodowej finansjery. Wyprzedany zostanie za bezcen między innymi port w Salonikach, linie kolejowe i sieć gazowa.

Wszystkie państwa, które padły ofiarami lichwiarzy powinny zaprzestać spłacania rzekomych długów. Zysk był by z tego dwojaki. Po pierwsze zadłużone państwa oszczędziły by pieniądze marnowane na spłatę długów, a po drugie lichwiarze skończyli by z udzielaniem kredytów, które niszczą kraje zaciągając pożyczki.

Jan Bodakowski

1 KOMENTARZ

  1. Coz za zmiana na tym forum. Najpierw przez miesiace pisaliscie o greckich leniach zyjacych na koszt innych krajow a teraz sie okazuje ze ta cala propaganda o greckich nierobach to banialuki. Bo chodzilo nie o nich tylko o kradziez greckiego mienia narodowego przez komuchow i pedalow. Nie wstyd wam?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here