Jak podaje Nasz Dziennik…
„Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy stworzyli czołowy tandem kontynentalnej Europy, który ma przypilnować, aby podczas szczytu G-20 trwającego w Londynie dokonano bardzo konkretnych uzgodnień. Takich, z których nie będzie można się później wycofać.
Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych rozmów Angela Merkel i Nicolas Sarkozy wspólnie opowiedzieli się za wprowadzeniem nowych konkretnych regulacji rynków finansowych. Obydwoje chcą, aby podczas londyńskiego szczytu G-20 uchwalone zostały konkretne i przejrzyste decyzje w reformowaniu globalnego kryzysu finansowego. Merkel popiera francuskie propozycje dokonania wielu zmian w projektach uchwał, które znajdą się we wspólnej końcowej deklaracji szczytu G-20. – Będziemy bardzo dokładnie przyglądać się każdej kropce i przecinkowi – zapowiedziała Merkel przed wyjazdem do Londynu. I dodała, że obecny szczyt G-20 jest jedną z decydujących międzynarodowych konferencji dotyczących kryzysu gospodarczego. Kanclerz Niemiec jest zdania, że należy stworzyć coś w rodzaju nowych zasad funkcjonowania rynków finansowych, ponieważ – jej zdaniem – żaden rynek, jego uczestnik oraz produkt finansowy nie mogą funkcjonować bez nadzoru i przejrzystości.
Obydwoje przywódcy stwierdzili, że końcowy dokument G-20 musi zawierać konkrety (m.in. uregulowanie tak zwanych rajów podatkowych, kontrola rynków finansowych), a nie „zgniły kompromis”. Sarkozy jeszcze przed szczytem zagroził, że jeżeli nie uda się osiągnąć konsensusu, to w ramach protestu przedwcześnie opuści Londyn. Jak napisał hamburski tygodnik „Der Spiegel”, inicjatywa Merkel i Sarkozy’ego, a także ich wspólne zdjęcia podczas szczytu pokazują, że przywódcy ci postanowili, jako główni motorniczy kontynentalnej Europy, przekonać do swojego stanowiska Anglosasów, którzy nie są tak rygorystyczni w kwestii zaostrzenia kontroli finansowej.
Waldemar Maszewski, Baden-Baden”
Źródło: www.naszdziennik.pl

2 KOMENTARZE

 1. Nóżkami się przebiera i lepkie paluszki polityków i biurokratów wyciągają się PO zarobki podatników, własnych obywateli. Wszystko dąży do rewolty. Co po rewolcie – całkowity komunistyczny zamordyzm we wszystkim czy ODPOWIEDZIALNA wolność za siebie, własną rodzinę i własny naród?

 2. Witam
  Chciałbym założyć spółkę na Cyprze, czytałem trochę na ten temat, ale nigdzie tak naprawdę nie ma dokładnych informacji jak to dokładnie wygląda od strony formalnej i jakie są koszta z tym związane.
  Prowadzę firmę w Polsce która zajmuje się branżą farmaceutyczno – chemiczną, czyli m.in. inwestuję w produkcje leków i kosmetyków. Są to wysokiej jakości produkty po konkurencyjnych cenach.
  W Polsce bardzo niepokojącym zjawiskiem od jakiegoś czasu jest coraz wiekszy deficyt i to zarówno w dziedzinie chemii jak i farmaceutyki. Wyprodukowanie nowego lekarstwa, mającego rewolucyjne znaczenie, to wydatek rzędu kilku miliardów euro. Dlatego też szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. W związku z tym moim zamiarem jest m.in. zwiększenie liczby klientów na rynku poza granicami kraju jak również produkcja nowych leków i kosmetyków za granicą. Z tym jednak wiążą się większe opłaty m.in. podatkowe. I dlatego też podjąłem decyzje o założeniu spółki na Cyprze. Poszukuję więc firmy która mogła by się tym profesjonalnie zająć.
  Niedawno natrafiłem na ciekawy artykuł w Internecie o międzynarodowej optymalizacji podatkowej, podaje link do tej strony
  http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/14_10_2009.htm
  Po jego przeczytaniu zaciekawiła mnie spółka o charakterze holdingowym,nie przypuszczałbym, że dywidenda wypłacana na Cyprze może podlegać zwolnieniu podatkowemu zarówno na Cyprze, jak i w Polsce.
  Czy ktoś z was korzystał z usług Kancelarii cytowanej w artykule ? Jak naprawdę wygląda sprawa rozliczenia podatku dochodowego w sytuacji wystawiania faktur dla firm polskich, jeśli jest się zarejestrowanym jako spółka holdingowa na Cyprze?
  Czekam na wasze odpowiedzi;
  Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here