Na Onet.pl czytamy o nowym pomyśle prezydenta Francji…
„Nicolas Sarkozy zamierza rozpisać wielką pożyczkę narodową. Uzyskane w ten sposób środki finansowe mają służyć na inwestycje w strategicznych dziedzinach gospodarki. Zdaniem francuskich mediów, wysokość pożyczki, rozpisanej w formie państwowych obligacji, może wynieść nawet do 100 miliardów euro.
Prace nad przygotowaniem narodowej pożyczki rozpoczęły się od utworzenia komisji, która ma przede wszystkim ustalić, na co mają być przeznaczone pieniądze. Na czele tej komisji Nicolas Sarkozy umieścił, jako symbol narodowego konsensusu, dwóch byłych premierów. Są to socjalista Michel Rocard i prawicowy polityk Alain Juppé.
Przemawiając podczas inauguracji prac komisji, prezydent podkreślił, że pieniądze z pożyczki nie mogą służyć do doraźnego łatania dziur w budżecie. Będą one wykorzystane do inwestycji w dziedzinach, które przyniosą rozwój i dochody.
Sarkozy podał kilka przykładów: „Energia słoneczna, energia prądów morskich, światłowody, nanotechnologie, przechowywanie energii elektrycznej, biotechnologie. To wasza komisja ma nam powiedzieć, jaka jest wasza wizja i jakie są najlepsze inwestycje.”
Prezydent dodał, że celem rozpisania pożyczki ma być „przygotowanie przyszłości.”
Źródło: Onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here