Senatorowie USA ponaglają Morawieckiego w sprawie ustawy 447

1
Foto.: ekspedyt.org

Prezydent Andrzej Duda bardzo cieszy się, że znów zawita do Białego Domu. Wizyta ma się odbyć w czerwcu 2019 roku. Zapewne nie omieszka się trochę ponadymać nad mocarstwowością Polski. Czy weźmie jednak ze sobą grube kalesony, by choć trochę zminimalizować skutki batów jakie go czekają?

A o to zadbali już amerykańscy senatorzy. Portal onet.pl donosi właśnie, że prawie 60 senatorów USA wystosowało list do premiera Mateusza Morawieckiego. Domagają się w nim od szefa polskiego rządu, by jak najszybciej przystąpił do realizacji amerykańskiej ustawy 447. Według polskiego dziennikarza Marcina Makowskiego list ten ma zostać upubliczniony w przededniu wizyty prezydenta III RP w Waszyngtonie.

Dziennikarz, powołując się na swoje źródła w Białym Domu twierdzi, że między Senatem USA a Departamentem Stanu, z Michaelem Pompeo na czele, występuje konflikt w związku z ustawą 447. Departament Stanu chciałby rzekomo nie dopuścić do upublicznienia listu, obawiając się, że może on być potraktowany przez Polaków jako próba wywierania na nich presji przez USA.

Warto jednak przypomnieć, że to prezydent Trump podpisał, bez zawahania, ustawę 447, natomiast Michael Pompeo, będąc w lutym br. w Warszawie, publicznie wezwał „polskich kolegów” do podjęcia działań zmierzających do zadośćuczynienia żydom za holokaust.

K

1 KOMENTARZ

Comments are closed.