Stanisław Michalkiewicz na łamach „Dziennika Polskiego” odnosi się do zapowiadanej wkrótce przez Wydawnictwo ZNAK książki Jana Grossa „Złote żniwa”. Publicysta wzywa do bojkotu tej książki. Nawiązując do przeprosin dyrektora wydawnictwa, p. Danuty Skóry Michalkiewicz zauważa:


„Nie sądzę, by jakiś normalny człowiek mógł być „urażony” książką „światowej sławy historyka” tak samo, jak żaden normalny człowiek nie obraziłby się na konia – nawet gdyby ten parsknąłby mu spod ogona w sam nos. Inna sprawa, że żaden normalny człowiek nie zapraszałby konia na salony. Problemem nie jest obraza kogokolwiek, tylko notoryczne włączanie się krakowskiego wydawnictwa w kampanię, której celem jest „upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej” – jak to zapowiedział w kwietniu 1996 roku malwersant Izrael Singer – poprzez przypisywanie Polakom reputacji narodu morderców (…)”.
Stanisław Michalkiewicz konkluduje:
„Cóż jednak z tego, że „przeprasza”, skoro przeprasza nieszczerze – bo niby „przeprasza”, a jednocześnie zapowiada, że „zyski ze sprzedaży Złotych żniw” wydawnictwo przeznaczy na „cele społeczne”. „Zyski”? Wydawnictwo ”Znak”, chociaż „przeprasza”, to jednak nie tylko zamierza ten Scheiss sprzedawać, ale w dodatku – nawet liczy na „zyski”? Cóż za bezczelność! Nie dość, że plwają nam w twarz, to jeszcze mają nadzieję, że im za to zapłacimy! Nie będzie żadnych „zysków” – chyba wtedy, jeśli cały nakład na pniu wykupi ambasada Izraela, spółka „Agora”, albo któraś z organizacji wiadomego przemysłu – bo mam nadzieję, że żaden normalny człowiek w Polsce tego Scheissu nie kupi – a żadna szanująca się księgarnia nie przyjmie tego do sprzedaży – nawet przez papierek. I o to apeluję, o to wszystkich proszę – bo jeśli nie zdobędziemy się nawet na ekonomiczny bojkot naszych wrogów, oszczerców naszego narodu i ich kolaborantów, to nie dziwmy się, że będą skakać na nas, jak na pochyłe drzewo”.
PSz

3 KOMENTARZE

  1. W niedzielę, 13.II.2011 o 20,5o w TVPInfo( dawne TVP III)był p.Stanisław Michalkiewicz w progamie Młodzież kontra….. Szkoda, że program ten z tym gościem nie był zapowiedziany na żadnej prawej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here