Zwolennicy Sary Palin ostro zareagowali na informacje, że doradcy Margaret Thatcher uznali spotkanie byłej premier z byłą gubernator Alaski za nie odpowiednie. Wściekłość tą wywołało doniesienie the Guardian, że spotkanie Sary Palin z Lady Thatcher zostało odwołane jako „umniejszające” (belittling) dla wizerunku „Żelaznej Damy”.


Uznano, że pokazywanie się z (jak głoszą republikańskie media) główną faworytką zwolenników partii herbacianej Tea Party, może zaszkodzić wizerunkowi M.Thatcher. Amerykańska (neo-)konserwatywna prawica zareagowała ostro na doniesienia Guardiana o odwołaniu publicznego pojawienia się byłej premier z Sarą Palin, która planowała wizytę w Londynie podczas swej podróży do Sudanu w przyszłym miesiącu.

Rush Limbaugh, znany konserwatywny komentator i gospodarz RadioTalk, poświęcił całą audycję tym „niedorzecznym” argumentom (preposterous) z raportu Guardiana.
Jeden z doradców WCz. M.Thatcher powiedział Guardianowi: „Lady Thatcher nie spotka się z Sarą Palin. Byłoby to dla Lady Thatcher poniżające. Sara Palin jest „stuknięta”.” Jeden z przyjaciół WCz. Małgorzaty Thatcher wyjawił, że pragnie ona dać wyraz uznania dla osoby Ronalda Reagana, podczas odsłonięcia pomnika w 100-lecie jego urodzin. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się nie opodal ambasady USA na Grosvenor Square, 4 lipca – dzień niepodległości USA. „Margaret chce uczcić Ronalda Reagana biorąc udział w odsłonięciu jego pomnika. I to jest jej poziom.” – komentuje odmowę spotkania z Sarą Palin.
Limbaugh nie daje wiary tym doniesieniom i poddaje w wątpliwość, jakoby była premier Wielkiej Brytanii mogła wyrazić się w ten sposób.
Również La Donna Hale Curzon, prezenterka Sarah Palin Radio, oskarża wręcz otoczenie Lady Thatcher o kompromitowanie byłej Pani Premier.
Doradca krytykujący Sarę Palin potwierdził, że otoczenie Lady Thatcher nie zmieni swego zdania mimo tych reperkusji medialnych. „Jeśli to konieczne to (M. Thatcher) zrobi sobie nawet dzień wolnego (i wyjedzie), gdy Palin będzie w Londynie.”
Całkowita dezaprobata i negatywne opinie otoczenia M. Thatcher o byłej gubernator Alaski podważają twierdzenia zwolenników Sary Palin, jakoby była jedynie ofiarą nagonki i polowania na czarownice, jakie urządzają lewicowe media.
Andrew Sullivan, kronikarz kompromitacji i wpadek Sary Palin, powiedział, że „trwający na swym posterunku, stary komediant i bigot, Rush Limbaugh, jak zwykle oskarża lewicowe media za to, że ktoś może Sarę Palin, mającą mizerne pojęcie o rzeczywistości, nazwać świrem (nie zważając na faktyczne pochodzenie tych ocen).”
„To, że Sara Palin ma nie-po-kolei-w-głowie nie jest odkryciem dla opinii publicznej w Wielkiej Brytanii. To wiedzą wszyscy. Sara Palin w roli poważnej figury w polityce to pośmiewisko USA na arenie międzynarodowej. Pomysł, by legenda M. Thatcher miała być wykorzystana przez taką wariatkę nie wydaje się być odpowiedni.” – dodaje Andrew Sullivan.
Jerzy Mędoń, FreeAmericatoday.pl

4 KOMENTARZE

 1. Opinie wyrazil „byly doradca” Pani Thacher. W konsekwencji, w oficjalnym oswiadczeniu z otoczenia Pani Premier zapowiedziano, ze jezeliby do takiego spotkania mialo dojsc to jedynie w sferze prywatnej a nie publicznej, gdyz Pani Premier nie udziela sie politycznie za wyjatkiem sytuacji takich jak odsloniecie pomnika Reagana.
  Ktos tam nie czytal u zrodla, tylko uzyl tlumaczenia Google?

 2. Artykuł źródłowy:
  http://www.guardian.co.uk/world/2011/jun/09/margaret-thatcher-sarah-palin-meeting
  „Ten ktoś” czytał u źródła, które to nie zawiera informacji podanej przez Bolcio Frull, a gdyby ją zawierało to „Ktoś tam” bez pomocy tłumaczenia Google by ją ujął.
  By podkreślić brak zainteresowania Żelaznej Damy Sarą Palin zacytuję:
  „… Margaret will not be meeting Sarah Palin. If necessary we will make sure that Margaret has an off day when Palin is in London.”

 3. Thatcher chora na Alzheimera spotyka sie z Palin. Mozna sie sPalic ze wstydu. Moze jeszcze Reagana reaktywowac. Gdzie jest Palikot? On by sie nadawal do tej historii.

Comments are closed.