Zachęcamy do wysłuchania wykładu prof. Thomasa E. Woodsa z Mises Institute – „Kościół katolicki a wolny rynek”, wygłoszonego podczas pobytu w Polsce w grudniu 2007 roku. Prof. Woods gościł wówczas w Polsce na zaproszenie Fundacji PAFERE i odwiedził 7 miast: Warszawę, Poznań, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce i Lublin.

Podczas swoich prelekcji spotkał się łącznie z niemal tysięcznym audytorium, udzielił kilku wywiadów i przeprowadził dziesiątki indywidualnych rozmów. Dzięki swojej wiedzy, skutecznym argumentom na rzecz wolnego rynku i skromnemu usposobieniu zyskał duże grono sympatyków w naszym kraju. Warto zapoznać się z jednym z wygłoszonych wówczas licznych wykładów i przypomnieć sobie postać i poglądy prof. Woodsa. Przypomnijmy, że w Polsce ukazało się kilka książek amerykańskiego naukowca, w tym m.in.: Jak Kościół katolicki zbudował zachodnią cywilizację , Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych i Kościół a wolny rynek. Katolicka obrona wolnej gospodarki

1 KOMENTARZ

  1. Czyzby nikt nie zauwazyl ze jest rok 2018? Co nas interesuje co bylo w 2007? I Co ma do rzeczy KK w temacie gospodarki? Podobno KK jest od religi a nie od regulowania tematow ekonomicznych? Gdzie tu jakakolwiek logika?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here