Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego oferującego najkorzystniejszą dla nas polisę wbrew pozorom nie jest procesem prostym i oczywistym. Spora konkurencja w branży i brak znajomości zasad, rządzących rynkiem ubezpieczeń powodują, że zamiast klarownych wniosków, mamy w głowie coraz większy chaos.

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie samochodu, przeczytaj porady naszych ekspertów.

  • Pamiętaj, że na wysokość składki OC (jedynego obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w naszym kraju) ma wpływ wiele czynników. Są to między innymi: wiek kierowcy i długość posiadania prawa jazdy, ewentualne zniżki za bezwypadkową jazdę, marka i wiek samochodu, rodzaj silnika i jego pojemność, czy miasto rejestracji i użytkowania pojazdu. Nie trudno przypuszczać, że najwyższe składki zapłacą kierowcy największych miast, gdzie natężenie ruchu, a co za tym idzie prawdopodobieństwo kolizji, są największe. Szukając idealnej dla siebie polisy, zwróć uwagę na tych ubezpieczycieli, którzy oferują preferencyjne warunki osobom takim jak Ty. Jeździłeś bezszkodowo? Z pewnością znajdziesz ubezpieczyciela, który to doceni, oferując Ci wysokie zniżki. Jesteś początkującym kierowcą? Rozejrzyj się za takim towarzystwem ubezpieczeniowym, które traktuje nowicjuszy w sposób ulgowy, nie naliczając im wyższych opłat.
  • Obecnie, niezwykle przydatnym w szukaniu skrojonej na miarę oferty ubezpieczenia medium jest internet. Dzięki internetowym wyszukiwarkom i kalkulatorom sprawnie i szybko porównasz oferty wielu ubezpieczalni, wybierając tę, za którą zapłacisz najmniej. Warto wiedzieć, że w przypadku OC to cena zazwyczaj stanowi argument wyboru polisy, warunki ubezpieczenia są takie same we wszystkich firmach (określa je bowiem ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych).
  • Kupując ubezpieczenie AC, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży auta, jego awarii, czy uszkodzenia spowodowanego czynnikami atmosferycznymi warto staranniej zagłębić się w warunki, jakie oferują poszczególni ubezpieczyciele. Wnikliwa analiza możliwości, oferowanych przez konkretne firmy pozwoli Ci wybrać najlepszą polisę, ściśle dostosowaną do twoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Zależy Ci na tym, aby w razie uszkodzenia móc naprawić auto w wybranym przez Ciebie warsztacie? Poszukaj firmy, która oferuje takiego rodzaju udogodnienie. Standardowy pakiet ubezpieczenia AC, wykupiony w Liberty Ubezpieczenia pozwoli Ci nie tylko zregenerować samochód u zaufanego mechanika, gwarantuje również ochronę Twojego auta na terenie całej Europy!
  • Jeśli zależy Ci na tym, aby wszystkie potrzebne dokumenty ubezpieczeniowe gromadzić w jednym miejscu, odnawiać polisę w prosty i szybki sposób i opłacać składki, korzystając z bezpiecznych przelewów elektronicznych – wybierz ubezpieczyciela, który oferuje Ci darmowe e-konto, z przejrzystymi instrukcjami i przyjaznym panelem użytkownika. Takie rozwiązanie zapewni Ci porządek i terminowość wpłat.