Jak podaje portal Interia.pl:
„Odpowiedź władz europejskich na kryzys finansowy naraża na szwank gospodarczą integrację kontynentu – ostrzegł na łamach środowego „Financial Timesa” prezes Bundesbanku Axel Weber.

Według niego politycy mogą zaszkodzić perspektywom wzrostu gospodarczego, jeśli będą się upierać, by instytucje finansowe wycofywały się z rynków zagranicznych i koncentrowały na rynkach wewnętrznych. Weber ostrzega przed protekcjonizmem w chwili, gdy władze unijne odpowiedzialne za konkurencję mają decydować o ustępstwach, na jakie będą musiały pójść banki w zamian za pomoc finansową otrzymaną od państwa – pisze „Financial Times”.
Jak podkreśla dziennik – czytamy w portalu Interia.pl – wypowiedź Webera odzwierciedla jego obawy, że kryzys na rynkach finansowych zahamuje gospodarczą integrację, postrzeganą jako niezbędną do rozwoju strefy euro. Niektóre warunki stawiane przez departament ds. konkurencji Komisji Europejskiej mają za cel raczej ponowne skierowanie banków na krajowe operacje kredytowe niż wspieranie ich paneuropejskich wysiłków – wyjaśnia prezes Bundesbanku.
Sądzę, że to zaskakujące – by wyrazić się najłagodniej – że europejskie instytucje uważają transgraniczne operacje w ramach UE za zagraniczne operacje. Dla mnie strefa euro jest gospodarką wewnętrzną – zaznaczył Weber w rozmowie z „Financial Timesem”.”
Źródło: Interia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here