Unia Polityki Realnej sprzeciwia się podatkowi ekologicznemu, który uderzy we właścicieli starych samochodów. UPR uważa, że PO to „łże-liberałowie”
Według informacji podanych wczoraj przez „Dziennik”, a wcześniej przez tygodnik „Najwyższy Czas!”, rząd szykuje ustawę o nowym ekopodatku, który ma zastąpić akcyzę na samochody. Według tego projektu, im starszy samochód, tym większy podatek będzie musiał zapłacić właściciel.
„Łże-liberałowie z PO wprowadzają ciągle nowe podatki. Najpierw podnoszą akcyzę na wódkę i papierosy, a teraz obciążają nowym podatkiem właścicieli starych samochodów. Podatki autorstwa PO uderzą w najbiedniejszych Polaków” – mówi Bolesław Witczak, prezes UPR.
UPR uważa, że uzasadnianie wprowadzenia podatku wymogami ekologicznymi jest tylko wybiegiem, który ma umożliwić ściąganie kolejnych danin ze społeczeństwa. „Tak jak za akcyzę na paliwa nie wybudowano autostrad, tak i dzięki temu podatkowi nie będziemy bardziej ekologiczni” – dodaje prezes Witczak.

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieję, że „mądrzy” posłowie i senatorowie wpadną na pomysł ochrony właścicieli aut zabytkowych i zostanie w ustawie wstawiny paragraf zwalniający ich od płacenia tego podatku za stary pojazd. W ten sposób zwiększy się w Polsce ilość muzealnych i zabytkowych samochodów. Będziemy w czołówce światowej. Będzie kosztowne „jedynie” zarejestrowanie auta na numery samochodów historycznych. Ale Polacy dadzą sobie radę bo w trudnych sytuacjach Polak potrafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here