Z naszej poczty…
Otrzymaliśmy kolejne oświadczenie Unii Polityki Realnej, tym razem w sprawie becikowego. Oto jego treść…
„Unia Polityki Realnej wyraża głębokie oburzenie wobec dyskryminacji kobiet przy wypłacie tzw. becikowego. Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wykorzystuje bezprawne przepisy, by uchylić się od realizacji zaciągniętych zobowiązań wobec matek.
„Rząd szuka oszczędności na ludziach najbardziej potrzebujących. Zamiast odłożyć zakup nowych limuzyn rządowych czy wypłaty ogromnych premii dla biurokratów, premier Donald Tusk firmuje okradanie matek noworodków. Pomysł, by uzależniać wypłatę ustawowych świadczeń od zaświadczenia o opiece lekarskiej od dziesiątego tygodnia ciąży jest nie tylko kuriozalny z punktu widzenia prawa, ale i godzi w najuboższe kobiety, które mają z reguły utrudniony dostęp do lekarza. Panie Premierze, takie oszczędności to hańba dla pańskiego rządu!” – komentuje Sylwia Domaradzka, prezes Wielkopolskiego Okręgu UPR.
UPR z zasady opowiada się za minimalizowaniem redystrybucji naszych podatków. Jeśli jednak ta redystrybucja już następuje, domagamy się jej uczciwego rozdziału i równego traktowania obywateli.”
P.

4 KOMENTARZE

  1. Matko! Babilon płonie! Toć to populistyczne lewackie hasełka! Jakbym był w UPR to natychmiast bym stamtąd uciekał jak Korwin i Michalkiewicz.
    Ludzie powinni wychowywać dzieci za swoje pieniądze, a państwo nie powinno im tych pieniędzy zabierać. Poza miłością rodzicielską, popędem seksualnym i paroma innymi powodami za posiadaniem dzieci i rodziny powinien przemawiać także fakt, iż po nieuchronnym krachu systemu ubezpieczeń społecznych to nasze dzieci dadzą nam kromkę chleba.
    Najlepsza polityka prenatalna państwa to brak polityki prenatalnej i pozwolenie ludziom na samodzielne odkładanie na emeryturę, a nie żadne becikowe.
    Oczywiście należy bronić nienarodzonych tylko nie wiem dlaczego nikt tego nie robi:
    http://kolatka.blogspot.com/2010/01/pomys.html

  2. Oszwmord, UPR broni becikowego, świat się kończy, mury walą, ostatni gasi światło i trzaska wiekiem od trumny dla UPRu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here