Z naszej poczty…
„W dniu 07.09.2010 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Unią Polityki Realnej na Dolnym Śląsku a Organizacją Monarchistów Polskich.
W najbliższy wtorek 14.09.2010r. o godz. 18 w sali Intakus zapraszamy na pierwsze spotkanie organizowane w ramach tej współpracy. Naszym gościem będzie znany wrocławski intelektualista Pan Tomasz Gabiś, a tematem nieznane wątki z życia Wiliama Szekspira.
Kilka słów o naszym prelegencie:
Tomasz Gabiś (ur. w 1955) – publicysta i myśliciel konserwatywny. Początkowo studiował polonistykę. Ukończył germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 80. XX wieku działał w opozycji. Czynnie uczestniczył w redagowaniu i wydawaniu wydawnictw drugiego obiegu. W maju 1985 roku aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa i skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. W 1987 roku był jednym z sygnatariuszy aktu założycielskiego Ruchu Polityki Realnej, później przekształconego w Unię Polityki Realnej. Działał w niej do połowy lat 90. W tym okresie publikował również artykuły w tygodniku Najwyższy CZAS!. W latach 1991-2003 był redaktorem naczelnym pisma Stańczyk. Członek honorowy Organizacji Monarchistów Polskich i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. 14 listopada 2009 podczas Konwentu OMP we Wrocławiu otrzymał Krzyż Jubileuszowy OMP, nadany Uchwałą Rady Naczelnej Organizacji Monarchistów Polskich. Publikuje w „Nowym Państwie”, „Arcanach”, „Obywatelu” i „Opcji na Prawo”.
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Oddziału Wrocławskiego UPR”

3 KOMENTARZE

  1. Czy to jest Organizacja Monarchistów Polskich we Wrocławiu która jest skłócona z Organizacją Monarchistów Polskich w Lublinie? Czy p.Tomasz Gabiś nie skonfliktował się z p.Januszem Korwin-Mikke na tle działania UPR? Szkoda, że jest nas na prawicy tak mało i jeszcze się dzielimy.

  2. Zbliżamy się do ideału – każdy sobie będzie szefem partii 🙂 Szczyt indywidualizmu w kolektywistycznym świecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here