Platforma Obywatelska wykorzystuje swoją szansę. Dzięki wspaniałym rządom miłościwie panującego Donalda Tuska Polska będzie wreszcie zajmować czołowe miejsce w Europie pod jednym przynajmniej względem, a mianowicie w dziedzinie najwyższego z możliwych podatków VAT. Ekonomiczny cud łatania dziury budżetowej miało zapoczątkować magiczne 23%, ale okazało się, że nasz rząd stać na więcej i już głośno się mówi o perspektywie podniesienia VAT do 25 %.


Pozostawimy daleko w tyle nie tylko całą Europę, ale również takie kraje jak Australia i Nowa Zelandia, w których VAT wynosi 10%, a zwłaszcza większość Stanów USA, gdzie VAT waha się od 7 do 10 %.
Polityka naszego rządu coraz bardziej upodabnia się do postępowania chytrego dorożkarza , który oszczędzał owsa dla swojego konia i chwalił się, że już jest bliski tego, aby konia w ogóle odzwyczaić od spożywania owsa. Koń natomiast, jak już faktycznie się odzwyczaił, to padł z niedokarmienia i wtedy to dorożkarz musiał sam zacząć się odzwyczajać od sytego jedzenia, bo przestał zarabiać pieniądze.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ponad 80% przeciętnych przychodów Polaków pożerają bezpośrednie i pośrednie podatki.
Oto wykaz tylko najpopularniejszych:
1. podatek dochodowy
2. opłaty na ZUS
3. ubezpieczenie zdrowotne
4. podatek akcyzowy ( miedzy innymi za energię elektryczną
5. podatek od nieruchomości
6. podatek Belki
7. podatek obrotowy
8. amortyzacja
9. podatek od psa
10. abonament RTV
11. podatek drogowy ( w cenie paliw)
12. podatek unijny ( corocznie Polska płaci składki)
13. opłaty notarialne
14. opłaty sądowe (np. za zaświadczenie o niekaralności)
15. opłaty skarbowe
16. Opłaty za parkowanie samochodu pod Urzędem Skarbowym, pod UM , pod Sądami, pod szpitalami itd.
17. podatek od spadków i darowizn
18. podatek gruntowy
19. podatek od nieruchomości
20. osobny podatek za garaż i za piwnice
21. opłata raz na 20 lat za groby bliskich na cmentarzu
22. opłata za prawo jazdy, za dowód rejestracyjny itd.
23. opłata uzdrowiskowa
24. opłata paszportowa
25. VAT itd. itp.
Jak nasz cudowny rząd gospodarzy pieniędzmi z naszych podatków?
Ano Polska rośnie… w długi i posiada coraz większą dziurę budżetową.
Ostatnio na ulicy poprosił mnie bezdomny człowiek o 10 zł, a ja dałem mu złotówkę i wtedy on stwierdził:
– No trudno, to te 9 złotych będzie mi pan winien !
Rajmund Pollak

4 KOMENTARZE

  1. podatek dochodowy – dwojakiego rodzaju (PIT, CIT) należałoby dodać. Ponadto są jeszcze podatki od akwenów wodnych, podatek od dywidendy, haracz banków dla banku centralnego (już nawet nie wiem jak się nazywa – chyba podatek dyskontowy i redyskontowy), opłata za inspekcję sanepid-u, opłaty urzędowe za wypisy i dokumenty. Nie jestem też pewien istnienia podatku od obrotem dewiz w kantorach, ale mniejsza.

  2. Tuska POpaprańcy z SLD tylko PiSem i Rydzykiem nas wciąż straszą!! Oj biedna nasza Polska cała, nie szlachcica, nie hrabiego a gajowego Komorowskiego na prezydenta se wybrała. Komorowski z Tuskiem to dwa fircyki, co bez krępacji na wybory cuda zawsze obiecywali POlskiej nacji. Trafnie też uznawali, że lud to kupi, bo jest ciemny oraz mocno głupi. Młodzież znowu w PeO uwierzyła, do urn wartko POdążyła. A tu bezrobocie z POdatkami jak gruźlica pną się w górę, Rosną ceny i zarobki platformianych urzędników niedorajdów. Obcy biznes koszer, gut i charaszo się rozwija, Polski kurczy, żagle zwija, Z Unii forsa POgrzebana, Autostrady i stadiony spartolone, zawalone, A drużyna narodowa RP III, w lidze III gra. Służba zdrowia dogorywa, Pielęgniarki i robole nędznie grosze zarabiają, Chamy z PSLu PO ichniemu też śpiewają, Bez Hitlera wciąż do rajchu za robotą swoje biedne dzieci gnają, A czerwoni wraz z Platformą ustawowo narkotyki twarde jako miękkie wprowadzają, W WOŚP Orkiestrze i Woodstocku zluzowane nastolatki POlskie świnki wciąż na haju, swoje młode ciała dają, Przyrost gojów skrobankami z eutanazją PO.ebańcy POwstrzymają, Z patriotyzmem IPNu, TVP i TV Trwam już się ostro rozprawiają, Polskie Radio z TVP zawłaszczają, a SBcy z agentami brudne łapy w PRLu zanurzone zacierają. Wiersz jest dobry ale nie mój. Przepraszam autora za moje w nim zmiany i pozdrawiam!!

  3. 7. podatek obrotowy
    W Polsce podatek obrotowy funkcjonował do 1993 roku, kiedy to został zastąpiony podatkiem VAT.
    W artykule jest jeszcze „trochę kwiatków”. Nie oznacza to, że w Polsce jest mało podatków, ale radziłbym jednak autorowi dokładniej zapoznać się z tematem zanim coś napisze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here